Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Kasım 2018

ABONE OL

Ugandalı Öğrenci Ülkesini Anlattı

Esenlerli öğrenciler "Dünyanın Renkleri" programında Uganda'nın kültürünü ve yerel lezzetlerini yakından tanıma fırsatı buldular.

Esenlerli öğrenciler “Dünyanın Renkleri” programında Uganda’nın kültürünü ve yerel lezzetlerini yakından tanıma fırsatı buldular.

Esenler Belediyesi’nin, Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ile birlikte gerçekleştirdiği “Dünyanın Renkleri” projesi ile dünyanın çeşitli ülkelerinden Türkiye’ye okumaya gelen öğrenciler, ülkelerini ve Türkiye’deki eğitim serüvenlerini Esenlerli öğrencilerle paylaşıyor.

BİZ DE KURU FASULYE PİLAV SEVİYORUZ

Atışalanı Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen programla öğrenciler bu ay Uganda’nın kültürünü ve yemeklerini tanıdı. Esenlerli lise öğrencileri, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Siyaset alanında eğitim gören Ugandalı öğrenci Abdusselam Wamimbi’den ülkesi hakkında bilgi aldılar. Uganda ve Türkiye’nin ortak bir damak tadına sahip olduğunu söyleyen Wamimbi, “Burada sizin çok sevdiğiniz bir yemek var; kuru fasulye ve pilav. Biz de Uganda’da kuru fasulye ve pilav pişiriyoruz, çok sevdiğimiz bir yemek bu” dedi.

Uganda’nın düğün töreni ve gelenekleri hakkında da öğrencilere bilgi veren Wamimbi, ülkenin yerel lezzetlerini tanıtarak öğrencilere meyve ikram etti.

Diğer Haberler