Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Haziran 2013

ABONE OL

Ücretsiz Göz Taraması

Esenler halkını göz sağlığı konusunda bilinçlendirmek ve göz sağlığının önemine dikkat çekmek için Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ücretsiz göz taramalarının sonuncusu ESEV' de gerçekleştirildi.

Esenler halkını göz sağlığı konusunda bilinçlendirmek ve göz sağlığının önemine dikkat çekmek için Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ücretsiz göz taramalarının sonuncusu ESEV’ de gerçekleştirildi.Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, toplumda sağlık bilinci oluşturmak için düzenlediği ücretsiz tarama çalışmalarına devam ediyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü diş taraması ile birlikte ilçe halkını göz sağlığı konusunda bilinçlendirmek ve göz sağlığının önemine dikkat çekmek için ücretsiz göz taraması çalışmaları da yürüttü. Kampanya kapsamında; göz taraması yaptırmak isteyen vatandaşlar, sosyal güvencesine bakılmaksızın uzman doktorlar tarafından muayene edildi. Vatandaşların göz tansiyonu ve göz numarası ile ilgili ölçümleri de yapıldı.

Dönemin son göz taramasının Esenler Sanat Evi’nde gerçekleştirildiğini belirten Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Mustafa Uzun, göz taramalarına önümüzdeki dönem de devam edeceklerini belirterek, “Bu taramalarımız çok faydalı oluyor. Maalesef toplumumuzda sağlık konusunda oluşmuş bir bilinç yok. Dişimiz ağrıyacak veya gözümüz tamamen görmeyecek o zaman doktora gidiyoruz. Halbuki belirli aralıklarla düzenli olarak kontrolleri yaptırsak hem madden, hem manen daha kazançlı çıkacağız ve sağlığımızdan olmayacağız. Önleyici sağlık tedbirleri konusunda daha çok mesafe almamız gerekiyor. Bu tür taramalarımız, halkımızda bu bilincin oluşmasını sağlıyor” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler