Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Ekim 2017

ABONE OL

Türküleri Hikâyeleriyle Dinlediler

Türk Halk Müziği Sanatçısı Canan Çal, "Türkiye'nin Türküleri, Türkülerin Hikâyeleri" konserinde, Esenlerlilere türkü dolu bir gece yaşattı. Gecede sevilen türkülerin hikâyeleri de usta radyocular tarafından anlatıldı.

Türk Halk Müziği Sanatçısı Canan Çal, “Türkiye’nin Türküleri, Türkülerin Hikâyeleri” konserinde, Esenlerlilere türkü dolu bir gece yaşattı. Gecede sevilen türkülerin hikâyeleri de usta radyocular tarafından anlatıldı.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü’nün katkılarıyla, İzmirli sanatçı Canan Çal, Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde bir konser verdi.

Unutulmaz türküleri Canan Çal’dan dinleyen Esenlerlilere, radyo programcıları Erkan Koç ve Afrikalı Ali de türkülerin hikâyelerini anlattı. “Gesi Bağları” türküsünün hikâyesinin anlatılmasıyla başlayan programda, “Ah Bir Ataş Ver”, “Ayaş Yolları”, “Zahidem”, “Kırmızı Gül”, “Suzan Suzi”, “Hey Gidi Karadeniz”, “Çanakkale İçinde” ve “Kütahya’nın Pınarları” türküleri sanatçı Canan Çal tarafından seslendirildi.

Konserini hareketli bir türkü olan “Erik Dalı” ile noktalayan Canan Çal, Esenlerlilere kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti. Türküleri doğuş hikâyeleriyle birlikte dinleyen Esenlerliler, sanatçıya hep bir ağızdan eşlik etti.

Diğer Haberler