Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Aralık 2016

ABONE OL

Türkiye’yi Dize Getiremeyecekler

Esenler Belediyesi'nin 15 Temmuz şehitlerini anma programına katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Ekonomik olarak Türkiye'yi dize getirmeye çalışıyorlar. Oynanan oyunları görüyoruz. Türkiye ekonomisi sapasağlam. Paniğe gerek yok" dedi.

Esenler Belediyesi’nin 15 Temmuz şehitlerini anma programına katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Ekonomik olarak Türkiye’yi dize getirmeye çalışıyorlar. Oynanan oyunları görüyoruz. Türkiye ekonomisi sapasağlam. Paniğe gerek yok” dedi.

Esenler Belediyesi’nin, Malatya Sivil Toplum Örgütleri (MASTÖB) Esenler Şubesi ile birlikte Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlediği programda 15 Temmuz ve terörle mücadele şehitleri anıldı. “Unutma, Unutturma!” sloganı ile gerçekleştirilen programa; Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler Müftüsü Halil Şekerci, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, MASTÖB Genel Başkanı Adil Gevrek, MASTÖB Avrupa Yakası Şube Başkanı Aziz Damar, belediye b aşkan yardımcıları, şehit yakınları ve 15 Temmuz gazileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ÇANAKKALE RUHU YENİDEN OLUŞTU

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan anma programı, MASTÖB tarafından hazırlanan ve darbe girişiminde kilit noktalardan birisi olan Malatya’da yaşananların anlatıldığı sinevizyon gösterimi ile devam etti. Salonu dolduran yaklaşık bin kişi ellerinde Türk bayrakları ile marşlara coşkulu bir şekilde eşlik etti. Programda ilk sözü alan MASTÖB Avrupa Yakası Şube Başkanı Aziz Damar, 15 Temmuz şehitlerini anmak ve 15 Temmuz ruhunu diri tutmak için bir araya geldiklerini söyledi.

MASTÖB Genel Başkanı Adil Gevrek de, konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. 15 Temmuz’da her kesimden vatandaşın vatan ve bayrak için bir araya geldiğine dikkat çeken Gevrek, “Türkiye çok darbeler gördü ama böylesi bir ihaneti görmemişti. Dünya son zamanlarda Çanakkale ruhunu unutmuştu. 15 Temmuz’da Diyarbakırlısıyla, Malatyalısıyla, Edirnelisiyle, Trabzonlusuyla, genciyle, yaşlısıyla yeniden bir Çanakkale ruhu oluştu. Dünya Türkiye’nin gücünü bir kez daha hatırlamış oldu” dedi.

GEMİNİN ARTIK KAPTANI VAR…

“15 Temmuz’da vatanını 1 dolara satanlar ile vatanını canı pahasına koruyan yiğitleri gördük” diyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Toprak uğrunda ölen varsa vatandır. Bu topraklara da işte bizlere böyle vatan oldu. Esenler, o gece tarih yazdı. 15 Temmuz, bir darbe hareketinden öte bir işgal girişimiydi. Şimdi başka bir oyun oynuyorlar. Merak etmeyin! Tankların, tüfeklerin önüne yatmış bir millete Dolar, Avro operasyonları vız gelir tırıs gider. Her şeyin ikamesi vardır. Ama vatanın ikamesi yoktur. Bizi de aynı Suriye gibi yapacaklardı. Ama adam gibi bir adam Recep Tayyip Erdoğan, bu milletin önüne düştü ben varım dedi. Sevdalıları da meydanlara çıktı Elhamdülillah. Artık herkes bilsin ki: bu geminin bir kaptanı var, gerisi mürettebat; bu kalbin bir sahibi var, gerisi teferruat” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE EKONOMİSİ SAPASAĞLAM

Başkan Göksu’nun ardından Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci hitap etti salonu dolduranlara. 15 Temmuz’un Türk milleti için bir dönüm noktası olduğuna dikkat çeken Bakan Tüfenkci, “Bu millet ne zaman yukarıya doğru çıksa bir oyun oynuyorlar. Gezi olayları ile başlayan, 17-25 Aralık ile devam eden bu oyunların sonuncusunu 15 Temmuz’da oynadılar. Başarılı olamayınca şimdi ekonomik olarak Türkiye’yi dize getirmeye çalışıyorlar. Hiç korkmayın. Oynanan oyunları görüyoruz. Türkiye ekonomisi sapasağlam. Bunlar çok kısa zamanda gelip geçecek. Hükümet olarak reel sektörün yanındayız, üretenin yanındayız, Türkiye’ye güvenenlerin yanındayız. Esenler’den, buradan sesleniyorum. Paniğe gerek yok” dedi.

ŞEHİT YAKINLARINA VE GAZİLERE ANLAMLI HEDİYE

Programda 15 Temmuz gazileri; Gökhun Lekesiz, İsmail Acur, Mehmet Sarıgül ve Hakan Altunay da söz alarak o gece yaşadıklarını ve nasıl gazi olduklarını anlattılar. Gazilerin kendilerine hediye edilen Türk bayraklarını öperek almaları ayakta alkışlandı. 15 Temmuz ve terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlarda hayatını kaybeden şehitlerin yakınlarına da Türk bayrağı hediye edildi.

Program Esenler Müftüsü Halil Şekerci’nin için yaptırdığı dua ile son buldu.

Diğer Haberler