Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Şubat 2018

ABONE OL

Türkiye, Türkmenler İçin Bir Başka

Esenlerli öğrenciler "Dünyanın Renkleri" programında, bağımsızlığını kazandıktan sonra ilk olarak Türkiye'nin tanıdığı Türkmenistan'ın kültürü, tarihi ve yemeklerini öğrendiler.

Esenlerli öğrenciler “Dünyanın Renkleri” programında, bağımsızlığını kazandıktan sonra ilk olarak Türkiye’nin tanıdığı Türkmenistan’ın kültürü, tarihi ve yemeklerini öğrendiler.

Esenler Belediyesi’nin, Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ile birlikte gerçekleştirdiği “Dünyanın Renkleri” projesi ile Esenlerli öğrenciler dünyanın çeşitli ülkelerini yakından tanıma fırsatı yakalıyor. Topkapı Türk Dünyası’nda gerçekleşen programla her ay farklı bir ülkenin kültürü, tarihi ve yemekleri tanıtılıyor.

TÜRKMEN TARİHİ VE KÜLTÜRÜNÜ ÖĞRENDİLER

Esenler’de eğitim gören lise öğrencileri Topkapı Türk Dünyası’nda gerçekleşen “Dünyanın Renkleri” programında yedi bağımsız Türk devletinden birisi olan Türkmenistan’ın coğrafi, siyasi ve kültürel yönleri hakkında Topkapı Türk Dünyası rehberi Abdülmetin Keskin’den bilgi aldı. Türkmenistan Cumhuriyeti’nin 1991’de Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra bağımsızlığını kazandığını anlatan Keskin, Türkmenistan’ı ilk tanıyan ülkenin Türkiye olduğunu söyleyerek Türkiye’nin Türkmenlerin kalbinde ayrı bir yeri olduğunu ifade etti.

TÜRKMEN PİLAVINI TATTILAR

Türkmenistan’ın; kültürü, gelenek görenekleri, yöresel yemekleri ve coğrafi yapısı hakkında bilgi sahibi olan öğrencilere, program sonunda Türkmen pilavı ikram edildi.

Diğer Haberler