Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Mart 2016

ABONE OL

Türkiye’siz Olmaz!

Gazeteci Yazar Ahmet Taşgetiren, Esenler Belediyesi'nin düzenlediği Serbest Kürsü programına konuk oldu. Gündemdeki konuları değerlendiren Taşgetiren, mülteci akını karşısında Avrupa'nın paçalarının tutuştuğunu söyledi.

Gazeteci Yazar Ahmet Taşgetiren, Esenler Belediyesi’nin düzenlediği Serbest Kürsü programına konuk oldu. Gündemdeki konuları değerlendiren Taşgetiren, mülteci akını karşısında Avrupa’nın paçalarının tutuştuğunu söyledi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen Serbest Kürsü programına Gazeteci Yazar Ahmet Taşgetiren konuk oldu. Taşgetiren, programda gündemdeki konulara dair önemli açıklamalarda bulundu.

AVRUPA’NIN PAÇALARI TUTUŞTU

Suriye’deki savaşla beraber ortaya çıkan mülteci akınına değinen Ahmet Taşgetiren, Avrupa ülkelerinin tepkilerini sert sözlerle eleştirdi. Türkiye’ye iki buçuk milyon Suriyeli mülteci geldiğini vurgulayan Taşgetiren, “Mülteciler Türkiye’de kalsalardı kimsenin kılı kıpırdamayacaktı. Ege ve Trakya üzerinden Avrupa’ya doğru akmaya başladılar. Avrupa’da mülteci sayısı çoğalmaya başladı. Avrupa’nın paçaları tutuşunca bir şeyler yapmak istediler. Bize, ‘Türkiye’siz olmaz ama hassasiyetlerimizi gözetin’ dediler ve ardından Türkiye’ye karşı tehditler de başladı” diye konuştu.

ALLAH’A SARILIN AYETİ NASIL ANLAŞILIR?

Kur’an-ı Kerim’i anlayabilmek ve mezhepçilikle ilgili de konuşan Taşgetiren şu soruları dile getirdi:

“Müslümanlar arasındaki ilişkilerle ilgili şöyle sorular sormak lazım. ‘Allah’a sarılın’ mealindeki ayet Asya’da ve Avrupa’da Kürtler, Araplar ve Türkler nezdinde nasıl anlaşılır? Allah’a sarılmanın Türkçesi, Kürtçesi, Arapçası, Farsçası olur mu? ‘Allah’ın Elçisi sizin için en güzel örnektir. O ne verdiyse alın, neyhettiklerinden de kaçının’ ayeti dünyanın doğusunda, batısında ve kuzeyinde nasıl anlaşılır? Her kavmin yaratılış gayesi farklı mıdır? Her kavim öldükten sonra farklı yerlere mi gidecek?”

Taşgetiren, program sonunda konukların sorularını da yanıtladı.

Diğer Haberler