Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Mart 2016

ABONE OL

Türkiye Sevdalılarına Darbe Yapılır

"28 Şubat Darbeler ve Dersler" konulu seminerde konuşan Eski Milletvekili İlahiyatçı-Yazar Şevki Yılmaz, "Darbelerin ana sebeplerinden biri Türkiye sevgisidir. Türkiye'yi seven herkese darbe yapılır" dedi.

“28 Şubat Darbeler ve Dersler” konulu seminerde konuşan Eski Milletvekili İlahiyatçı-Yazar Şevki Yılmaz, “Darbelerin ana sebeplerinden biri Türkiye sevgisidir. Türkiye’yi seven herkese darbe yapılır” dedi.

Eski Milletvekili İlahiyatçı-Yazar Şevki Yılmaz, Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve İlim Yayma Cemiyeti Esenler Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği “28 Şubat Darbeler ve Dersler” başlıklı seminerde Esenlerliler ile bir araya geldi. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Esenler Belediye Başkan Yardımcıları; Faruk Aydın, Hasan Taşçı, Aydın Polat ve İlim Yayma Cemiyeti Esenler Şube Başkanı Abdülkadir Şengör ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

İNKILÂP RAHMANİ’DİR

Şeytanın insanoğluna yaptığı darbelerden bahseden Şevki Yılmaz şöyle konuştu:

“Şeytan, insanoğluna en büyük darbeyi yaptı ve insanoğlunu Cennet’ten çıkardı. Nefsin ve şeytanın darbeleri son nefesimize kadar devam edecek. Mühim olan Rahmani ilkelerin yanında mı yer alıyoruz yoksa darbelerle yıkılıp şeytanın ağına mı düşüyoruz? İnkılâbı Allah yapar, ihtilâli ise şeytan ve yandaşları yapar. İnkılâp rahmanidir, ihtilal şeytanidir.”

OKULLARDA AHİRETE HAZIRLIK DERSİ OLSUN

Okullarda ahiret bilgisi verilmesi gerektiğini söyleyen Yılmaz, “Ahiret’e hazırlanmayan bir toplum terörün bataklığıdır. Ahirete hazırlanmadan adliyeleri ve dosyaları azaltamazsınız. Bugün okullarda ahirete hazırlık dersi konulmalıdır. Her türlü kötülüğü o zaman önleyebiliriz” dedi.

TÜRKİYE SEVDALILARINA DARBE YAPILIR

Türkiye’de darbelerin sebeplerini bir bir anlatan Şevki Yılmaz, ana sebeplerinden birinin de Türkiye sevdası olduğunu dile getirdi. Yılmaz, Mendes’e, Turgut Özal’a ve Necmettin Erbakan’a yapılanları da geniş geniş anlatan Yılmaz, “Darbelerin ana sebeplerinden biri Türkiye sevgisidir. Bu ülkede Türkiye’yi seven herkese darbe yapılır. Darbeler emperyalistlerin kontrolünde yaptırılıyor. Avrupa’da bir tek Fransız İhtilâli yapıldı, onu da halk yaptı. Artık Türkiye’de ihtilal de ortadan kalkmıştır” diye konuştu.

ŞAH’I VERİRSEN MAT OLURSUN

Türkiye sevdalılarının başına örülen çorapların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da örülmek istendiğini belirten Şevki Yılmaz, “Bir ülkede lider çok önemlidir. Onun için Recep Tayyip Erdoğan ile uğraşıyorlar. Satrançta Şah’ı verisen oyunda mat olursun. Türkiye’de de (Recep Tayyip Erdoğan’ı yersek Türkiye’yi bitirmiş oluruz) diye düşünüyorlar. Bunun için ülkesini seven herkesin Erdoğan’a sahip çıkması gerekir. Liderler ülkelerin Şah’ıdır” şeklinde konuştu.

Program sonunda Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, konferansından dolayı Şevki Yılmaz’a teşekkür etti ve Şehir Düşünce Merkezi’nin kitaplarını hediye etti. Çekilişle bir kişi de Umre hakkı kazandı.

Diğer Haberler