Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Kasım 2014

ABONE OL

Türkiye’nin Aşuresi Esenler’de Pişecek

Esenler Belediyesi, Türkiye'nin 81 ilinden gelen malzemelerle tek kazanda pişirilen aşureyi, Esenler halkına ikram edecek. Esenler Dörtyol Meydanı'nda düzenlenecek "Türkiye'nin Aşuresi" programında, 20 bin aşure dağıtılacak.

Esenler Belediyesi, Türkiye’nin 81 ilinden gelen malzemelerle tek kazanda pişirilen aşureyi, Esenler halkına ikram edecek. Esenler Dörtyol Meydanı’nda düzenlenecek “Türkiye’nin Aşuresi” programında, 20 bin aşure dağıtılacak.

Bereketin sembolü Aşure, Hicri takvime göre yılın ilk ayı olan Muharrem ayının 10. gününden itibaren yapılmaya başlandı. Esenler Belediyesi ise Aşure geleneğini farklı bir uygulamayla yaşatmaya devam ediyor. Türkiye’nin 81 ilinden gelen çeşitli malzemeler, tek kazandan pişirilip Esenler halkına ikram edilecek. Esenler Dörtyol Meydanı’nda düzenlenecek programla, 7’den 70’e herkese “Türkiye’nin Aşuresi” dağıtılacak. 4 Kasım Salı günü saat 13:00’da gerçekleştirilecek programda, tam 20 bin aşure dağıtılacak.

Cenab-ı Allah tarafından insan hayatının bereketlendirildiği bir ayda olduğumuzu hatırlatan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Dinimize göre; Muharrem ayı Ramazan ayından sonra en kutsal aylardan bir tanesidir. Muharrem ayının en önemli sembollerinden birisi de aşuredir. Aşure; bereketi, kardeşliği, birliği ve dirliği temsil etmektedir. Aşure, artık toplumumuzun çok önemli bir geleneği haline gelmiştir. Biz de Esenler’de bu güzel geleneği kuşaktan kuşağa yaşatmak arzusundayız” dedi.

Diğer Haberler