Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Ocak 2019

ABONE OL

Türk-yunan Yemeklerine Öğrenci Yorumu

Yunanistan'da yaşayan Türk öğrenciler, Yunanistan'daki farklı etnik grupların Yunan kültürünü etkilediğini belirterek, "Yunanistan'ın yemekleri komşu ülkelerin yemeklerine benzer. Türkiye ile aralarında yemek konusunda bu yüzden tartışmalar çıkıyor" dediler.

Yunanistan’da yaşayan Türk öğrenciler, Yunanistan’daki farklı etnik grupların Yunan kültürünü etkilediğini belirterek, “Yunanistan’ın yemekleri komşu ülkelerin yemeklerine benzer. Türkiye ile aralarında yemek konusunda bu yüzden tartışmalar çıkıyor” dediler.

Esenler Belediyesi’nin, Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ile birlikte gerçekleştirdiği “Dünyanın Renkleri” projesi ile dünyanın çeşitli ülkelerinden Türkiye’ye okumaya gelen öğrenciler, ülkeleriyle ilgili bilgileri Esenlerli öğrencilerle paylaşıyor. Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen programda, öğrenciler Yunanistan’ın tarihi, kültürel özellikleri hakkında bilgiler edindiler.

KÜLTÜRLER VE YEMEKLER BENZİYOR

Yunanistan’ın etnik kökenleri, tarihi ve coğrafi özellikleri hakkında bilgi veren İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde eğitim gören Yunanistanlı Türk öğrenci Harun Onbaşı, Yunanistan’da farklı etnik grupların bir sonucu olarak farklı kültürlerin olduğunu belirterek, “Bu kültürel farklılık sebebiyle Yunanistan’ın yemekleri komşu ülkelerin yemeklerine benzer. Türkiye ile aralarında yemek konusunda bu yüzden tartışmalar çıkıyor. Ayrıca yemekleri dışında dansları da meşhurdur Yunanistan’ın” şeklinde konuştu. Onbaşı, öğrencilerin sorularını da cevapladı.

Diğer Haberler