Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Mart 2016

ABONE OL

Türk Futbolcusu Tam Profesyonel Değil

"Spor Söyleşileri" programında konuşan Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Türk futbolcuların profesyonelliğinin eksik olduğunu söyledi.

“Spor Söyleşileri” programında konuşan Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Türk futbolcuların profesyonelliğinin eksik olduğunu söyledi.

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay,Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “Spor Söyleşileri” programı kapsamında Esenlerli gençlerle buluştu. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda Çalımbay, 360 TV spikeriYasin Dallı’nın sorularını cevapladı.

HİÇ ‘KEŞKE’ DEMEDİM

Program, Çalımbay’ın Beşiktaş’ta oynadığı yıllardaki maçlarından bir videonun gösterimiyle başladı. Futbolculuk ile teknik direktörlüğün farklarına değinen Rıza Çalımbay, “Futbolculuk mu teknik direktörlük mü diye soruyorlar. Futbolculuk kolay bir meslek. Teknik direktörlük ise stresli ve zor bir meslek. Her zorluğuna rağmen bu mesleği çok seviyorum. En büyük idealim Beşiktaş’ta kaptan olmak ve Milli Takım’a gitmekti. Şu zamana kadar ‘keşke şunu yapsaydım’ dediğim hiçbir şey olmadı. Hayallerimi gerçekleştirip futbolu bıraktım” diye konuştu.

GALATASARAY DONK’U KULLANAMADI

Ryan Donk ‘un devre arasında Kasımpaşa’dan Galatasaray’a transfer olduktan sonra daha iyi oynadığını belirten Çalımbay, “Donk Galatasaray’da bizdekinden daha iyi oynuyor. Galatasaray’da koştuğu kadar bizde koşsaydı daha güzel olurdu. Galatasaray’da Donk’tan beklentiler çok daha fazla. Donk, bizdeki rahatlığı bulamadı. Galatasaray Donk’u daha iyi kullanabilir” dedi.

ÖNCELİK EĞİTİM EKSİKLİK PROFESYONELLİK

Türk futbolcusunda profesyonelliğin eksik olduğunu söyleyen Çalımbay, “Türk futbolcusunda eksik olan şey profesyonellik. Bu da eğitimden kaynaklanıyor. Süper Lig’deki futbolcuların yüzde 99’unun yabancı dil bilmesi gerekiyor. Öncelik eğitim, eksiklik ise profesyonellik” ifadelerine yer verdi.

Program sonunda gençler, Rıza Çalımbay ile bir hatıra fotoğrafı çektirdi.

Diğer Haberler