Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Mart 2013

ABONE OL

Tüp Bebek’te İlk Şart Sabır

Esenler Belediyesi’nin Avrupa Şafak Hastanesi işbirliğiyle düzenlediği seminerde konuşan Op. Dr. Refahattin Yücel, tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmak isteyenlerin çok sabırlı olması gerektiğini söyledi.

Esenler Belediyesi’nin Avrupa Şafak Hastanesi işbirliğiyle düzenlediği seminerde konuşan Op. Dr. Refahattin Yücel, tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmak isteyenlerin çok sabırlı olması gerektiğini söyledi.

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sağlık Buluşmaları programı kapsamında Avrupa Şafak Hastanesi’nde görevli Op. Dr. Refahattin Yücel, “Kısırlık Tedavisi ve Tüp Bebek Yöntemleri” hakkında seminer verdi. Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminere; çocuk sahibi olmak isteyen çok sayıda aile katıldı. Barkovizyon eşliğinde seminer veren Op. Dr. Refahattin Yücel, merak edilen tüm soruları cevaplayarak tüp bebek konusundaki son gelişmeler hakkında da ayrıntılı bilgiler verdi.İnsanların dünyaya gelmesi için Allahü Teala’nın takdir etmesi gerektiğini söyleyen Op. Dr. Yücel, “Biz, çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere yardımcı oluyoruz” dedi. Her kadında doğurganlığın farklı olduğunu vurgulayan Yücel, tüp bebekle çocuk sahibi olmak isteyenlere çeşitli tavsiyelerde bulundu.  Bu süreçte en çok kadınların stres altında olduklarını vurgulayan Yücel, kadınların bu stresi tek başına yaşayamayacaklarını ve eşlerin birbirlerine destek olması gerektiğini belirtti.

MÜCADELE EDİN

Tüp bebekle çocuk sahibi olan ailelerin birçoğunun bu yöntemle çocuk sahibi olduklarını başkalarına söylemekten çekindiklerine dikkat çeken Yücel, “ Tüp bebek yöntemiyle sahip olduğunuz çocuklar size ait çocuklar. Bunu saklamanıza gerek yok” diye konuştu. Tüp bebek tedavisi gören çiftlerin tedavi sonuç vermediğinde hemen pes etmemesi gerektiğini vurgulayan Yücel, “Kendinizi 3 denemeye zorlayın ve 3 denemeyi de aynı doktor tarafından yapılmasını sağlayın. Kaderinize razı olup evde oturmayın. Mücadele etmek ve çok sabır olmak gerekiyor” dedi. Yücel, konuşmasının ardından dinleyicilerden gelen soruları cevapladı. Programın sonunda gerçekleştirilen bir kura çekimi ile seminere katılan bir kadına tüp bebek tedavisi için Avrupa Şafak Hastanesi’nde kullanılmak üzere yüzde 50 indirim kartı verildi.

 

Diğer Haberler