Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Kasım 2016

ABONE OL

Tüp Bebek Semineri Umut Oldu

Esenler'de düzenlenen tüp bebek seminerinde anne adaylarıyla eşleri "Günümüzde Tüp Bebek Yöntemleri" konusunda bilgilendirildi. Programda kurayla belirlenen iki şanslı kişiye ücretsiz tüp bebek tedavisi hediye edildi.

Esenler’de düzenlenen tüp bebek seminerinde anne adaylarıyla eşleri “Günümüzde Tüp Bebek Yöntemleri” konusunda bilgilendirildi. Programda kurayla belirlenen iki şanslı kişiye ücretsiz tüp bebek tedavisi hediye edildi.

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Bebek İstiyorum Derneği (Bebisder) ile birlikte Esenler’de tüp bebek konusunda Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda bir seminer düzenledi. Seminer öncesi Bebisder Başkanı Mukadder Bozkaya, bebek isteyen anne adaylarının her zaman yanında olduklarını söyleyerek, “Bebek sahibi olmak için her zaman umudunuz, cesaretiniz ve inancınız olsun” dedi.

TÜP BEBEKTE SABIR ÖNEMLİ

Dr. Hakan Özörnek de, “Günümüzde Tüp Bebek Yöntemleri” konusunda Esenlerli anne adayları ile eşlerini aydınlattı. “Çocuksuzluk, iki kişiyi hatta Türkiye’de bazen sülaleyi tutan tek hastalıktır” diyen Özörnek, dünyada 2 milyon, Türkiye’de ise yılda ortalama 60 bin tüp bebek tedavisi uygulandığını söyledi.

Tüp bebek tedavi yöntemlerinden bahseden Özörnek, “Tüp bebek için kişiye özel tedavi çok önemli. Herkesin ihtiyacına, mevcut durumuna göre tedavi yöntemleri uygulayarak başarılı sonuçlar alırız” diye konuştu. Tüp bebek tedavisinde sabrın önemli olduğunu belirten Dr. Özörnek, “Ortalama dördüncü tedavide on kişiden dokuzu gebe kalabiliyor. Bunun için erken kontrol yaptırılmalı ve sabırlı olunmalı” dedi. Özörnek, dinleyenlerin sorularını da cevapladı.

2 KİŞİYE ÜCRETSİZ TEDAVİ HEDİYE

Programın sonunda kurayla belirlenen iki şanslı kişiye de ücretsiz tüp bebek tedavisi hediye edildi. Programa katılanlar, Eurofertil Hastanesi’nde bu yıl sonuna kadar indirimli tüp bebek tedavisi yaptırabilecek.

Diğer Haberler