Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Mart 2015

ABONE OL

Tüm “özgecan”lar İçin Mevlid-i Şerif

Esenler Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde şiddet sonucu hayatını kaybeden kadınlar için Mevlid-i Şerif okuttu. Mersin'de hunharca öldürülen Özgecan Aslan başta olmak üzere şiddete kurban giden tüm canlara dualar edildi.

Esenler Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde şiddet sonucu hayatını kaybeden kadınlar için Mevlid-i Şerif okuttu. Mersin’de hunharca öldürülen Özgecan Aslan başta olmak üzere şiddete kurban giden tüm canlara dualar edildi.

Esenler Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde şiddet sonucu hayatını kaybeden kadınları unutmadı. Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, uğradığı şiddet sonucu hayatına kaybeden ve üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın da aralarında bulunduğu tüm kadınlar için Mevlid-i Şerif okuttu.

DUALAR, ŞİDDET KURBANI KADINLAR İÇİN

Esenler Sondurak Camii’ndeki Mevlid-i Şerif, dört farklı cami imamı ve bir müezzin tarafından okundu. Esenlerli vatandaşların da katıldığı Mevlid-i Şerif sonunda, gördükleri şiddet sonucu hayatlarını kaybeden ve Mersin’de hunharca öldürülen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın da aralarında bulunduğu tüm kadınlar için dualar edildi.

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE HAYIR

Mevlid-i Şerif sonunda kısa bir konuşma yapan Esenler Müftüsü Halil Şekerci, toplumsal bir sorun olan ve gün geçtikçe sayısı artan kadınlara yönelik şiddet karşısında toplumsal duyarlılığın artması gerektiğine dikkat çekti. Şiddetin her türlüsünün bir insanlık suçu olduğunu belirten Şekerci, “Kadına yönelik her türlü şiddetin karşısındayız” dedi.

Esenler’de, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Ak Parti Kadın Kolları ve Esenler Müftülüğü’ne bağlı Kuran Kursları tarafından da şiddet kurbanı kadınlar için 13 tane hatim okundu.

3 BİN KARANFİL DAĞITILDI

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında bir diğer etkinlik ise Esenler Dörtyol Meydanı’nda yapıldı. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Dörtyol Meydanı ve çevresinde Esenlerli kadınlara karanfil dağıttı. Üzerinde Hadis-i Şerif etiketleri zımbalanan 3 bin adet karanfil, Gençlik Merkezi üyesi gençler tarafından kadınlara takdim edildi.

Diğer Haberler