Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Aralık 2017

ABONE OL

Trump, Yahudilerle Savaşıyor

"Fikir Atölyesi"nde konuşan Yusuf Kaplan, "Yahudiler Amerika'da sistemi ele geçirdiler. Trump, Amerika'da Yahudilerle savaşıyor" dedi.

“Fikir Atölyesi”nde konuşan Yusuf Kaplan, “Yahudiler Amerika’da sistemi ele geçirdiler. Trump, Amerika’da Yahudilerle savaşıyor” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “Yusuf Kaplan ile Fikir Atölyesi” programı, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Gazeteci Yusuf Kaplan programda, Türkiye’yi tehdit eden küresel güçlerden ve Amerika’da sistemi ele geçiren Yahudilerden bahsetti.

TARİHİN KIRILMA NOKTASINDAYIZ

Geniş ölçekli bir perspektiften bakıldığında küresel sistemin Türkiye ile savaştığını söyleyen Kaplan, “Üç yüz senedir bizimle savaşıyorlar, bizi dize getirmek, bize diz çöktürmek ve bizi İslâm’dan uzaklaştırmak için savaşıyorlar. Bizi yüz yıl önce tarihten uzaklaştırdılar, şimdi de İslâm’dan uzaklaştırmak için çalışıyorlar. Bizi merkeze alarak, İslâm’ın tarihten uzaklaştırılmasını başardılar. Batılılar bütün dinleri fosilleştirdiler, tüm kültürleri yerle bir ettiler ve herkesi kendilerine benzettiler. Batılılara direnenler sadece Müslümanlar. Biz tam kritik bir eşikteyiz, ya bu eşiği geçeceğiz ya düşeceğiz. Tarihin kırılma noktasındayız” diye konuştu.

ABD 28 ŞUBAT’I YAŞIYOR

İslâm dünyasını, İslâm’ın değil sömürgecilerin şekillendirdiğini söyleyen Kaplan, ikinci Sanayi Devrimi ile birlikte, küresel sistemi oluşturan iki aktörün İngilizler ve Yahudiler olduğunu belirten Kaplan sözlerine şöyle devam etti:

“Yahudilerin dünyada bu kadar güçlenmesinin arkasında İngilizler var. İngilizler özellikle İkinci Dünya Savaşı sonrasından günümüze kadar geçen süreçte sürekli Yahudilere rol biçme kaygısıyla hareket etti. Yahudiler de İngilizlerden beslenmeye devam etti. İngilizler Yahudileri destekleyerek, Yahudi tehlikesini Avrupa’dan uzaklaştırdılar ama Amerika’da Yahudilerin güçlenmesinin önüne geçemediler. ‘Amerika 28 Şubat’ını yaşıyor’ dedi Tayyip Erdoğan geçen gün yaptığı konuşmasında. Trump’la görüşüyorsunuz YPG meselesini ve Trump diyor ki, ‘Hata yapmışız.’ Hemen ertesi gün ise Savunma Bakanlığı diyor ki, ‘Hayır, YPG’ye silah sevkiyatımız sürecek.’ İşte bu yaşanan Amerika’nın 28 Şubat’ıdır. Yahudiler Amerika’da sistemi ele geçirdiler. Amerika’da Trump Yahudilerle savaşıyor.”

Diğer Haberler