Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Haziran 2017

ABONE OL

Trakyalılar Birlikte İftar Yaptı

Esenler'de yaşayan Trakyalılar, Şehir İftarları'nda hemşehrileriyle birlikte oruçlarını açıp aynı sofrada iftar yaptılar.

Esenler’de yaşayan Trakyalılar, Şehir İftarları’nda hemşehrileriyle birlikte oruçlarını açıp aynı sofrada iftar yaptılar.

Esenler Belediyesi’nin ilçedeki hemşehrileri aynı sofrada buluşturduğu Şehir İftarları’nda Trakyalılar birlikte oruç açtılar. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen iftar programına sanatçılar Rumelili Ekrem ve Arif Şentürk de katıldı. Programda Esenler Trakya, Balkan ve Rumeli Türkleri Derneği Başkanı Kemal Sargın ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, selamlama konuşmalarında kardeşlik, birlik ve beraberlik vurgusu yaptılar.

DOĞDUĞUMUZ VE DOYDUĞUMUZ YERİ UNUTMAYALIM

Şehir İftarları’nın amacından söz eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Ramazan berekettir, paylaşmaktır, muhabbettir, tanışmamıza vesiledir. Ramazan ayında düzenlediğimiz bu Şehir İftarları’nda Esenler’in sofralarında kardeşlerimizle birlikte oruçlarımızı açıyoruz. İstiyoruz ki, kardeşlerimiz birbirlerini tanısınlar, kaynaşsınlar. İstiyoruz ki, doğduğumuz ve doyduğumuz yeri unutmadan bu sofralarda buluşalım ve bulunduğumuz şehri inşa etmek için birlikte çaba sarf edelim” diye konuştu.

AYNI SOFRADA ORUÇ AÇTILAR

Ezanın okunmasıyla birlikte Trakyalılar hep beraber oruçlarını açıp aynı sofrada iftar yaptılar. Dualarla sona eren iftar programında Esenler Trakya, Balkan ve Rumeli Türkleri Derneği Başkanı Kemal Sargın, Başkan Göksu’ya Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Diğer Haberler