Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Temmuz 2015

ABONE OL

Topluma Yön Veren İmam

Esenler'de İslâm âlimi Mehmed Zahid Kotku'yu anlatan İlahiyatçı – Eğitimci Kenan Güneş, "O sıradan bir imam değil, topluma yön veren bir imamdı" dedi.

Esenler’deİslâm âlimi Mehmed Zahid Kotku’yu anlatanİlahiyatçı – Eğitimci Kenan Güneş, “O sıradan bir imam değil, topluma yön veren bir imamdı”dedi.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği “Anadolu’yu Mayalayanlar” programı kapsamında İslâm âlimi Mehmed Zahid Kotku, Esenler’de anıldı. İslam âlimi Zahid Kotku’yu, İlahiyatçı – Eğitimci Kenan Güneş anlattı. Esenler Dörtyol Meydanı’nda gerçekleşen programa; Esenler Belediye Başkan Yardımcıları, Müdürler, Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Mehmed Zahid Kotku’nun hayatını anlatan sinevizyon gösterimiyle devam etti.

TOPLUMA YÖN VEREN İMAM

İlahiyatçı – Eğitimci Kenan Güneş, Başbakanlar ve Cumhurbaşkanları yetiştiren Mehmed Zahid Kotku’nun son 60 yıla damgasını vurduğunu söyledi. Kotku’nun Türkiye’ye sanayi kavramını getiren bir cami imamı olduğunu belirten Güneş, “O bir Evliyaullah ve Allah dostu. ‘Bu maskeli münafıklardan bu ülkenin yönetimini kurtarmamız lazım’ diyip Müslümanları siyasi çalışmalara yönlendiren kişi Mehmed Zahid Efendi. O sıradan bir imam değil, topluma yön veren bir imamdı. Millet için çalışan uykusuz, susuz, aç kalan ve gerektiğinde dağları aşan yanımızdan geçtiği zaman ise hiç fark edemediğimiz piri faniydi. Bugün hala yerli otomobil konuşuluyor ama O 1964’te motor fabrikası kurdurmuştu” dedi.

Gecenin sonunda sahne alan Grup Genç de konukları duygu dolu anlar yaşattı.

Diğer Haberler