Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Temmuz 2013

ABONE OL

Topbaş Ve Babuşçu Esenler’in Misafiriydi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan’ın ev sahipliğinde düzenlenen iftarda binlerce Esenlerli ile bir araya geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan’ın ev sahipliğinde düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

Esenler Kemer Stadyumu’nda düzenlenen programda, Esenler eski Belediye Başkanı Mehmet Öcalan, Esenler Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Esenler İlçe Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat, bazı İl ve Belediye Meclis üyeleri ile binlerce vatandaş da iftar sofrasındaki yerini aldı.Çocuk Semazen ekibinin sahne almasıyla başlayan program, okunan dualar ve ilahiler ile devam etti. Akşam ezanından sonra hep birlikte oruçların açılmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi. Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, iftara katılan herkese teşekkürlerini sunarak söze başladı. Ramazan ayı ile beraber özellikle Müslüman coğrafyada birlik ve bütünlüğün daha sıkı olması gerektiğini belirten Özkan, Ramazan ayının tüm İslam âlemine huzur getirmesi temennileriyle konuşmasını sonlandırdı.YENİ BAŞARILARA, YENİ ZAFERLEREProgramda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bugün Esenler, Ramazan’ın bereketini bir stadyumda gönül dostlarıyla beraber yaşıyor” diyerek söze başladı. “Biz aslında bu iftarla yeni başarılara, yeni zaferlere, yeni dirilişlere, yeniden start almak üzere buradayız” diyen Göksu, Esenler’in Ramazan ruhuyla bütünleşmesi adına birlikte yapılan iftarların önemli olduğunu kaydetti.İNSANİ DUYGULAR DORUĞA ÇIKIYOR İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da, “Her Ramazan-ı şerif sonunda bir dahaki Ramazan’a yetişebilecek miyiz diye bir tereddütümüz ve bir beklentimiz olur. Hamd olsun bugün ikinci günde birlikteyiz. Bugün rahmet ve bereket ayının bu güzel ikliminde birlikte sofraya oturduk, bir araya geldik” diyerek sözlerine başladı. “Ramazan-ı şerif hepimizin bildiği gibi insani değerlerin, insan olma duygusunun doruğa çıktığı, hissedildiği bir ay” diyen Topbaş, duygularını “Ramazan-ı şerifin haykırdığı, ilan ettiği dostluk, kardeşlik, sevgi ve hoşgörünün tüm yüreklere yansımasını diliyoruz. Dünya’da barış, sevgi ve hoşgörü hâkim olsun diyoruz” şeklinde ifade ettiRAMAZAN PAYLAŞMAKTIRProgramda son konuşmayı yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, “Ramazan her defasında bizim aramıza o kendine has iklimiyle gelir. İşte bu akşam burada yaşadığımız gibi kardeşçe, aynı masa ve aynı sofrayı paylaşırız. Çünkü ancak paylaşırsak kardeş olacağımızı biliriz” dedi. “Ramazan paylaşmaktır” diyen Babuşçu, Ramazan ayının paylaşma duygusunu geliştirdiğini ve tüm insanlığı kucakladığını belirtti. Dünya üzerinde zulüm gören tüm Müslümanlar için de dua edilmesi gerektiğini hatırlatan Babuşçu, “Sahura kalktığımızda, niyetlendiğimizde onlar için de dua etmeliyiz” diye konuştu.VATANDAŞLARDAN BÜYÜK İLGİİftar öncesinde ve iftardan sonra masaları tek tek gezerek çocuklarla sohbet eden protokole vatandaşların ilgisi büyüktü. Vatandaşların ilgisini karşılıksız bırakmayan protokol üyeleri de, vatandaşlarla yakından ilgilendi ve bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Diğer Haberler