Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Ocak 2017

ABONE OL

Tokat’ın Şehitleri Esenler’de Anıldı

Esenler'de yaşayan Tokatlılar, şehitlerini andılar. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği gecede, şehitler için hep birlikte dualar okundu.

Esenler’de yaşayan Tokatlılar, şehitlerini andılar. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği gecede, şehitler için hep birlikte dualar okundu.

Esenler Belediyesi, Tokat Federasyonu (TOKKON) ile birlikte Tokatlı şehitler adına özel bir gece düzenledi. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda Esenler’de yaşayan Tokatlılar, şehitlerini andılar. Geceye; AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Zile Belediye Başkanı Lütfü Vidinel, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran ve çok sayıda Tokatlı vatandaş katıldı.

MAZLUMUN YANINDA, ZALİMİN KARŞISINDAYIZ

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerle başlayan gecede Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu bir konuşma yaptı. Türkiye’nin her zaman mazlumun yanında olduğunu hatırlatan Göksu, “Bize rol yapan düşmanlarımızın bugün öne çıktığını görüyoruz. Büyük bir millet olduğumuz için hep düşmanlarımız oldu ama biz bunların düşmanlıklarını her zaman bertaraf ettik. Allah, bu milletin kaderini, ‘Nerede mazlum varsa yanında ol, nerede zalim varsa karşısında ol’ diye tayin etmiştir. İnsanlık onurunu ayaklar altından kurtaracak başka bir millet yok. Bunun için bahtımız hep açık, korkmayın” diye konuştu. Şehit aileleri ve gazilerin kendilerine emanet olduğunu söyleyen Göksu, “Allah bir insanı seviyorsa, onu en sevdiği şekilde yanına alır. Allah onları şehit olarak yanına aldı. Şehitlerimiz, gazilerimiz bize emanettir. Her zaman onların ve ailelerinin yanındayız” dedi.

TOKATLILAR ‘EVET, BEN DE VARIM’ DEDİ

Kendisi de Tokatlı olan AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca da, bu ülkedeki her vatandaşın şehitlere şükran borcu olduğunu söyledi ve şehit-gazi ailelerinin yanında olduklarını belirtti. Karaca daha sonra ülkenin aydınlık geleceği adına Tokatlılara, “Güçlü bir Türkiye için kararımız evet. Biz hazırız, Tokat siz de hazır mısınız? Gazamız mübarek, yolumuz aydınlık olsun” diye sesledi. Salonu dolduran Tokatlı vatandaşlar da ellerinde Türk bayraklarıyla, hep bir ağızdan, “Dinamik ve güçlü Türkiye için ben de varım” sözleriyle sosyal medya üzerinden başlatılan ‘Evet, ben de varım’ kampanyasına destek verdiler. Konuşmaların ardından tüm şehitlerin ruhu için dualar okundu.

ESAT KABAKLI’DAN TÜRKÜLER

Gecenin sonunda Türk Halk Müziği’nin sevilen seslerinden Esat Kabaklı bir konser verdi. Sanatçı, konserinde; “Bil Oğlum”, “Er Meydanı”, “Bu Bayrak” ve “Yalan Dünya” gibi sevilen türküleri seslendirdi. Salonu dolduran Tokatlı müzikseverler de, Esat Kabaklı’nın türkülerine hep bir ağızdan eşlik ettiler.

Diğer Haberler