Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Şubat 2019

ABONE OL

‘tıraşsız Pazar’ Berbere Yaradı

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler'de 2010 yılından beri ortak taleple alınan, berber dükkanlarının Pazar günleri tatil olması kararıyla, berberlere kız vermeyenlerin de kızlarını verdiklerini söyledi.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler’de 2010 yılından beri ortak taleple alınan, berber dükkanlarının Pazar günleri tatil olması kararıyla, berberlere kız vermeyenlerin de kızlarını verdiklerini söyledi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Esnafla İstişare Toplantıları” kapsamında, ilçede hizmet veren berber, kuaför ve güzellik merkezi esnafıyla bir araya geldi. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen kahvaltılı toplantıya; AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, mahalle muhtarları ve çok sayıda esnaf katıldı.

ARTIK BERBERE KIZ VERİYORLAR

Berber ve kuaförlerin, haksız rekabeti önlemek için aldığı ortak kararla 2010 yılından beri Esenler’deki berber dükkanlarının Pazar günleri tatil olmasının artılarını anlatan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Aldığımız kararlar sizi mutlu etmeyecekse, karar almamızın bir anlamı yok. Aslolan şey, ürettiğiniz hizmetin muhatabının mutlu olmasıdır. Dükkanların, Pazar günleri kapatılmasını istediniz kapattık, eskiden berberlere kız vermeyenler artık Pazar günleri dükkanların kapalı olmasından dolayı berberlere kız veriyorlar ve evliler ise evlerinde bir aile saadeti oluştuğunu söylüyorlar” diye konuştu. Göksu, Pazar günleri berber dükkanlarının tatil olması kararına uymayanlar hakkında gerekenin yapıldığını ve bu konudaki denetimleri arttırdıklarını dile getirdi.

BU ŞEHİR BÜYÜRSE SİZ DE BÜYÜRSÜNÜZ

Şehre hizmet verenlerin, o şehrin birer kanaat önderi olduklarını söyleyen Göksu, “Yaşadığınız şehirle ilgili farkındalık oluşturmalısınız. Yaşadığınız şehir gelişip büyümezse siz de gelişip büyüyemezsiniz. Bu şehir sizin geleceğiniz. Yaşadığınız şehir size heyecan vermiyorsa, dükkanınız da size heyecan vermez. Bu şehir huzurlu ve güvenli olursa hepimiz kazanacağız. Esenler’in geleceği size emanet” ifadelerini kullandı.

Göksu konuşmasının ardından esnafın sorularını da cevapladı, talep ve önerilerini aldı.

Diğer Haberler