Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Ocak 2018

ABONE OL

Teröristlerin Adları Aynı Soyadları Farklı

Hain darbe girişimi sırasında 34 kişinin şehit edildiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki olaylara ilişkin davayı takip eden Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, "Bu hainler, Afrin'deki teröristlerden farklı değil , adları aynı soyadları farklı. Hepsi terörist, hepsi bu milletin katili ve düşmanı" dedi.

Hain darbe girişimi sırasında 34 kişinin şehit edildiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki olaylara ilişkin davayı takip eden Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Bu hainler, Afrin’deki teröristlerden farklı değil , adları aynı soyadları farklı. Hepsi terörist, hepsi bu milletin katili ve düşmanı” dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında, aralarında Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’un da bulunduğu 34 kişinin şehit edildiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki olaylara ilişkin, haklarında 37’şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen 135’i tutuklu 143 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısında yer alan binadaki büyük salonda yapılan 20’nci duruşmayı, AK Parti İstanbul milletvekilleri İsmet Uçma ve Mehmet Ali Pulcu ile Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran da takip etti. Şehit yakınları ve gazilerin de izlediği duruşma sonunda basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunan Başkan Göksu, sözlerine, Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan kahramanlara Allah’tan rahmet dileyerek başladı.

AFRİN HAREKÂTI HAİNLERİ ÇOK KORKUTMUŞ

Sanıkların önceki duruşmalara göre agresif ve saldırgan bir tutum içinde olduklarını ifade eden Başkan Göksu, “Afrin Harekâtı bunları belli ki çok korkutmuş. Kendi aralarında farklı bir strateji uyguluyorlar. Bu hainler, bu milletin uyuduğunu sanıyorlar galiba. Sanki 15 Temmuz’da milleti başkaları katletmiş bunlar da elma, armut topluyorlarmış gibi seyretmişler. Bizim de inanmamızı bekliyorlar. Ama biz şunu çok iyi biliyoruz ki; 15 Temmuz’da üzerinde asker üniforması olan bu teröristler, bu milleti katletti ve katiller. Bugün adaletin önünde hesap veriyorlar ve hesaplarını da verecekler.Hangi manevrayı yaparlarsa yapsınlar, bu milletin vicdanında zaten mahkum oldular, adaletin önünde de mahkum olarak ihanetlerinin hesabını verecekler. Bunlar, Afrin’deki teröristlerden farklı değiller, adları aynı soyadları farklı. Hepsi terörist, hepsi bu milletin katili ve düşmanı. Aziz milletimiz bu düşmanlarına Allah’ın izniyle geçit vermeyecek” dedi.

HAİNLER CEZALARINI ÇEKECEKLER

AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma da, bugün ki duruşmanın diğerlerinden farklı olduğunun altını çizerek şunları söyledi:

“Sanıklar, Afrin Harekâtı ile birlikte, kaybedecek bir şeyi olmayan militan edasıyla hareket ediyorlar. Şehit ve gazi yakınlarımızı provoke ediyorlar ve sabrını zorluyorlar. Artık görüyorlar ki, yolun sonuna geldiler. Bu psikoloji ile davranıyorlar. Ama bu millet burada, duaları burada. Ne kadar çırpınırlarsa çırpınsınlar yaptıklarının bedelini sonuna kadar ödeyecekler ve cezalarını çekecekler”.

Diğer Haberler