Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Ekim 2011

ABONE OL

Temizlikte yeni dönem

Daha temiz, daha yaşanabilir bir Esenler için şu anda haftada 3 gün olan çöp toplama günleri, 6 güne çıkıyor. Uygulama, Fevzi Çakmak ve Kemer Mahallesi’nden başladı.

Daha temiz, daha yaşanabilir bir Esenler için şu anda haftada 3 gün olan çöp toplama günleri, 6 güne çıkıyor.  Uygulama, Fevzi Çakmak ve Kemer Mahallesi’nden başladı. “Evimiz kadar temiz Esenler” sloganıyla temizlik çalışmalarını yürüten Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, temizlikte Esenler’de yeni bir dönem başlatıyor. Çöp konteynırlarını yer altına alarak çöp depolamaya yeni bir anlayış getiren Esenler Belediyesi, şimdi de çöp toplamada iddialı bir projeye imza atmaya başlıyor. Ana arterlerde her gün, günde 3 defa çöp toplayan Esenler Belediyesi, bundan böyle Esenler’de haftanın 6 günü çöp toplamayı hedefliyor. Pilot uygulama Fevzi Çakmak ve Kemer Mahallesi’nde başladı.  Bu iki mahallemizde çöpler artık, Salı hariç haftanın 6 günü toplanmaya başladı. İki mahalleye asılan pankartlarla uygulama kamuoyuna duyuruldu. Haftanın 6 günü bu mahallelerimizde 19.00-20.00 arasında çöpler toplanıyor.

Hizmet bizden, destek vatandaştan

İlçedeki çevre ve temizlik çalışmalarının her projeden önde geldiğini dile getiren Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Hiçbir mazeretin ardına sığınmadan, bütün imkânlarımızı seferber ederek, önce tüm mahallelerimizde haftada 2 olan çöp toplama günlerini 3 güne çıkardık. Şimdi hedefi daha da büyüttük ve Esenler’de çöp toplama günlerini 6’ya çıkarıyoruz. İlk uygulamayı da Kemer ve Fevzi Çakmak Mahallesi’nden başlattık. Esenler’in temizliği için belediye olarak biz elimizden geleni yapıyoruz. Bizim bu azim ve gayretimize vatandaşlarımızın destek vermesini bekliyoruz. Tek istediğimiz, vatandaşların çöp çıkarma saatlerine uymasıdır” şeklinde konuştu. 

       

Diğer Haberler