Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Mayıs 2015

ABONE OL

Temiz Parklar Sağlıklı Nesiller

Esenler Belediyesi, ilçe genelindeki tüm parklarda özel ekipmanlarla hummalı bir temizlik çalışması yürütüyor. Temizlik çalışmalarında insan sağlığına zararlı olmayan malzemeler kullanılıyor.

Esenler Belediyesi, ilçe genelindeki tüm parklarda özel ekipmanlarla hummalı bir temizlik çalışması yürütüyor. Temizlik çalışmalarında insan sağlığına zararlı olmayan malzemeler kullanılıyor.

Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bahar aylarının gelmesiyle birlikte ilçedeki tüm parklarda hummalı bir temizlik çalışması başlattı. Çalışmalar ile havaların güzelleşmesini fırsat bilen çocukların ve vatandaşların daha temiz, daha hijyenik ortamlarda vakit geçirmesi amaçlanıyor.

ÖZEL MALZEMELER KULLANILIYOR

Her ay düzenli olarak yapılan temizlik çalışmalarında özel ekipmanlar ve insan sağlığına zararlı olmayan özel temizlik malzemeleri kullanılıyor. Çalışmalar neticesinde çocukların sağlıklı ve güven içinde oyunlarını oynamasına imkân sağlanıyor.

PARKLAR DAHA SAĞLIKLI HALE GETİRİLİYOR

“Temiz Parklar Sağlıklı Nesiller” sloganıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Esenler’deki tüm parklarda bulunan çocuk oyun grupları, fitness aletleri, banklar, kauçuk zeminler ve park duvarları bir bir temizleniyor.

HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN

İlçedeki tüm parkların daha temiz olması için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Kazım Saç, “Esenler’deki parkları sadece estetik ya da vakit geçirilecek alanlar olarak görmüyoruz. Parklar, çocuklarımızın oyun alanları. Onun için tehlike arz etmemeli, aileler çocuklarını parka getirirken içleri rahat olmalı. Bu yüzden biz de rutin temizlik çalışmalarımızın yanı sıra aylık olarak özel temizlik uygulamaları da yapıyoruz ” diye konuştu.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin titizlikle yürüttüğü temizlik çalışmaları ile Esenler’in parkları hem temiz hem estetik hem de keyifli vakit geçirilecek yaşam alanlarına dönüşüyor.

Diğer Haberler