Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Mayıs 2014

ABONE OL

Temeli, Güllüce Atıyor

İnşaatını Emlak Konut GYO’nun üstlendiği Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin temeli, 24 Mayıs Cumartesi günü Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin de katılacağı bir törenle atılacak.

İnşaatını Emlak Konut GYO’nun üstlendiği Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin temeli, 24 Mayıs Cumartesi günü Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin de katılacağı bir törenle atılacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemizdeki kentsel dönüşüm seferberliğini başlattığı Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin temeli, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin de katılacağı bir törenle atılıyor.

Toplam 72 bin metrekarelik alanda 2.358 konut ve 42’i işyerini kapsayan projenin temeli, 24 Mayıs 2014 Cumartesi günü saat 09.30’da atılacak. Temel atma törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, projeyi üstlenen Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Genel Müdürü Murat Kurum ve diğer ilgililer ile hak sahibi vatandaşlar katılacak. Proje alanı yanındaki Yunus Emre İlkokulu bahçesinde düzenlenecek tören, Esenler’de devlet ve özel teşebbüs marifetiyle yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili kısa bir film gösterimi ile başlayacak. Protokol konuşmalarının ardından Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin temeli atılacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, geçtiğimiz Şubat ayında bölgeye gelerek incelemelerde bulunmuştu.

7 BİN ARAÇLIK OTOPARK

Yapılacak olan konutların hepsinin dış cephelerinde Selçuklu mimarisi uygulanacak. Bakanlar Kurulu tarafından Türkiye’de ilk “riskli alan” ilan edilen mahallelerden birisi olan Havaalanı Mahallesi’ndeki projenin, yüzde 30’u yapılaşmaya, yüzde 70’i ise yeşil alana ayrılacak. Toplam 7.000 araçlık kapalı otoparkın da yer alacağı projede konutlar, ekolojik bina konseptinde yapılacak.

Sektörün en köklü kuruluşlarından birisi olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile projeyi birlikte yürütmenin önemine dikkat çeken Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Emlak Konut, ülkemizde ilk defa böylesine büyük bir kentsel dönüşüm projesinde görev almış oldu. İşbirliğimiz bu yönüyle hem Esenler, hem de ülkemiz için büyük önem arz ediyor. İnşaatlarımızı öngörülen zamanda tamamlayarak hak sahiplerine teslim edeceğiz” dedi.

Diğer Haberler