Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Haziran 2011

ABONE OL

Tekstilimizi pazarlayacağız

Tekstilkent Genel Kurul toplantısında konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla Tekstilkent’i ve Esenler’deki tekstili pazarlayacak uluslar arası bir pazarlama departmanı kuracaklarını söyledi.

Tekstilkent Genel Kurul toplantısında konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla Tekstilkent’i ve Esenler’deki tekstili pazarlayacak uluslar arası bir pazarlama departmanı kuracaklarını söyledi. Türkiye ve Dünya’nın önemli tekstilcilerinin söz sahibi olduğu Tekstilkent’te yeni yönetim kurulu üyeleri belli oldu.  Tekstilkent Genel Kurulu’nda yönetimine girebilmek için birbirleriyle yarışan tekstilciler arasından yapılan oylama sonucunda; Başkan Atalay Şahinoğlu 4 yıl görev yapmak üzere yeniden Tekstilkent Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Tekstilkent Genel Kurul toplantısına katılan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Tekstilkent’in daha aktif hale gelmesi için neler yapılabilir, hangi fikirlerden neler ortaya çıkacak diye ben de aynı heyecanı taşıyorum” dedi.  Seçilen yeni Yönetim Kurulu’nu tebrik eden Göksu, “Umuyorum ki Yönetim Kuruluna yön verici ve yönlendirici fikirler ortaya çıkar ve Teksitilkent’te bugüne kadar ortaya konan emek, yeni bir düşünceyle taçlanmış olur” dedi. Tekstilkent’in hem Esenler hem de İstanbul açısından ne gerekiyorsa yapılarak bir mesafe kat edilmesi gereken çok önemli bir yatırım olduğunu söyleyen Göksu, Esenler Belediyesi’nin son 2 yıl içinde Tekstilkent ve Giyimkent’le  ilgili ne yapılabilir diye çok yoğun gayretler gösterdiğini  belirterek, bir taraftan Tekstilkent yönetimine projeler sunduklarını, diğer taraftan da Tekstilkent ve Giyimkent’in altyapısına ilişkin çalışmalar yaptıklarını belirtti.

 

52 trilyon yatırım yaptık

Tekstilkent’in ve Giyimkent’in altyapısı, kanalizasyonu, yağmur suyu vb.. ihtiyaçlarını gidermek için 2 yılda toplam 52 trilyonluk yatırım yaptıklarına dikkat çeken Göksu, Oruçreis, Turgutreis mahallelerinden Tekstilkent’e bağlantı geçitleri yapıldığını, şimdi de Metris’ten buraya bağlantılar kurulduğunu  söyledi. Tekstilkent’in merakla beklediği Beşiktaş- Mahmutbey Metro hattı ihalesinde de son aşamaya gelindiğini belirten Göksu, projenin hazır olduğunu ve Eylül – Ekim aylarında yap -işlet – devret modeliyle ihale edileceğini söyledi. Göksu, Tekstilkent’in yan tarafına çok kısa bir süre sonra Hilton Oteli’nin kurulacağının da müjdesini verdi.

İstanbul Alışveriş Günleri

Tekstilkent’te geçtiğimiz günlerde 120 firmanın katılımıyla açılan İSİİF’11 (İstanbul İnsan Kaynakları ve İstihdam) fuarını hatırlatan Göksu, fuarı yaklaşık  5 bin kişinin ziyaret ettiğini ve  2 bin 400 kişi istihdam edildiğini vurgulayarak, “Tekstilkent’e bu 2 bin 400 kişinin duası yeter” dedi. Tekstilkent Genel Kurulu’na tekliflerde de bulunan Göksu, eğer Tekstilkent yönetimi,  fuarların tanıtımı konusunda Esenler Belediyesi’ne katkı sunarsa, Ramazan bayramı öncesinde gerek Tekstilkent’teki firmalar, gerekse dünyanın en büyük markalarının üretim yaptığı Esenler’deki tekstilcilerin katılımıyla 1 hafta sürecek olan  “İstanbul Alışveriş Günleri”ni düzenlemek istediklerini  ifade etti.

Uluslar arası pazarlama departmanı

Esenler’de yeni bir projeyi hayata geçireceklerinin haberini de veren Göksu, Esenler’de bütün tekstil üreticilerinin profilini ve kapasite raporlarını çıkartıp, uluslararası standartlar konusundaki tespitini yaptıktan sonra İstanbul Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla Tekstilkent’i ve Esenler’deki tekstili pazarlayacak uluslar arası bir pazarlama departmanı kuracaklarını söyledi. Göksu, “Bu pazarlama departmanı, Esenler’deki tekstili pazarlayacak. Esenler’deki tekstil büyüdüğünde insanlar buraya gelmek isteyecekler” dedi.  Başbakandan Tekstilkent ve Giyimkent için söylenmesi ve talep edilmesi gereken ne varsa her şeyi konuşmak için randevu talep edeceğini söyleyen Göksu, “Bu bizim boynumuzun borcu. Tekstilkent’le ilgili atılması gereken adımlar konusunda Esenler Belediye Başkanı olarak ben ve mensubu olduğum siyasi parti Ak Parti,  yapılması gereken neyse sonuna kadar yapacağımızdan hiç endişeniz olmasın” dedi.

Dünya Outlet Merkezi yapalım

Göksu’un Tekstilkent üyelerini heyecanlandırıcı konuşmaları bunlarla da sınırlı kalmadı. Tekstilkent Genel Kurulu’na tavsiyelerde de bulunan Göksu, “Tekstilkent’te  bütün üyelerin katılımıyla değil, 50-60 gruplar halinde birer oda grup çalışması yapın. Bu üyeler, nereye kadar sıcak bakıyorlar, nereye kadar sıcak bakmıyorlar? Bunlar alt alta sıralansın, kesişim noktası neyse Tekstilkent kendi yoğunluğunu o tarafa versin. Çünkü o zaman ortaya hep birlikte koşacağımız bir hedef çıkar.  Ben bunun Tekstilkent açısından önemli olduğunu düşünüyorum” dedi. Tekstilkent için bir başka teklifini de sunan Göksu, “Tekstilkent’i Dünya Outlet Merkezi yapalım” dedi. Bu teklifi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı  Kadir Topbaş’la da görüştüğünü vurgulayan Göksu, Toıpbaş’ın teklife olumlu baktığını söyledi.  12 Haziran seçimlerinden sonra dünyada özellikle Türkiye’nin kendi komşularında güvenlik duvarlarını kaldırdığı için Körfez’den çok hızlı bir para akışının ülkemize geleceğini kaydeden Göksu,  “Körfez’de sermayesini güvende bulmayan, güven hissetmeyen ve özellikle son 1 yıldan beri Körfez sermayesinin batıya olan güvensizliğinden dolayı buraya çok ciddi bir sermaye akışı olacak. Bu sermaye akışında hazırlıklı olanlar kazanacaklar, hazırlıksız olanlar da sadece dedikodusunu yapacaklar. Bu konuda, Tekstilkent kendine bir vizyon ortaya koyarsa, ben ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanım bu işe katkı üreteceğiz” dedi.Göksu, Tekstilkent Yönetim Kurulu’nun  ortaya koyacağı görüşler ve Esenler Belediyesi’nin Tekstilkent Yönetimine vereceği desteklerle Tekstilkent’in  dünyaya entegre olabilecek kalitedeki yapı stoğunu harekete geçirebileceklerini vurguladı.

Türkiye’nin zirvesine yerleşecek

Kentsel Dönüşüm projelerinde gelinen son durum hakkında bilgi veren Göksu, Turgutreis  Mahallesi’nde 10 bin metrekarelik yer yıktıklarını, şimdi de gökdelenlerin ihalesi yapıldığını söyledi.  Oruçreis Mahallesi’nde de 72 bin 500 metrekarelik mahalleyi boşalttıklarını belirten Göksu,  Tekstilkent’in kenarına gökdelenler dikileceğini, Tekstilkent’in karşı tarafına da  Türkiye Elektronik City kurulacağını söyledi. “Biz üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya hazırız. Yeter ki siz bize üzerimize bir şey düştüğünü hissettirin” diyen Göksu, “Sizler yönetici arkadaşlarımızı motive ederek,  çok kısa bir zaman içinde Tekstilkent’in nasıl Türkiye’nin zirvesine yerleştiğini hep birlikte göreceksiniz” dedi.

Şahinoğlu: Bizi uçuracak

Tekstilkent’e yaptığı katkılardan ötürü Göksu’ya teşekkür eden Tekstilkent Yönetim Kurulu Başkanı Atalay Şahinoğlu da, “Belediye Başkanı Sayın Göksu, Tekstilkent’in kanatlanıp uçması için elinden geleni yapıyor. Bu gayretli çalışmalarından ve bizlere ufuk açıcı önerilerinden dolayı tüm üyelerim ve şahsım adına kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

 

Diğer Haberler