Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Ekim 2011

ABONE OL

Tekstilcilere yeni ufuklar

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, tekstilcilere müjdeyi verdi. Esenler’de tekstille uğraşan esnaflar, uluslar arası fuarlarda tekstil ürünlerini pazarlayacak.

Esenler tekstili uluslar arası pazarlara açılacak…

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, tekstilcilere müjdeyi verdi. Esenler’de tekstille uğraşan esnaflar, uluslar arası fuarlarda tekstil ürünlerini pazarlayacak. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, ilçede tekstil sektöründe hizmet veren iş adamlarıyla yemekte bir araya geldi. Esenler Kültür Merkezi’nde Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen yemeğe; AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler Belediye Meclisi Başkan Vekili Birol Hacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, bazı İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Esenler Gençlik Kolları Başkanı Erdal Başak ve çok sayıda tekstilci iş adamı katıldı. Yemek sonrası konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu,  12 Haziran Milletvekilleri Seçimleri öncesinde kendilerini tekstil atölyelerinde misafir eden tekstilcilere teşekkür etmek için böyle bir gönül sofrasında bir araya gelmek istediklerini söyledi. Esenler’in tekstil anlamında çok ciddi bir backgroundu olan bir ilçe olduğunu vurgulayan Göksu, ilçe nüfusunun büyük bir kısmının geçimini tekstilden sağladığını belirtti.

Göreve geldiği günden bu yana Esenler’de çok büyük değişimler yaşandığına dikkat çekerek konuşmasına devam eden Göksu, gayrimenkul değerlerinin büyük bir artış gösterdiğini belirterek, 2009 yılında planlar üzerinde okul alanı olarak gözüken yerlerin satış fiyatının 60 trilyon olduğunu, bu rakamın bugün 130 trilyona çıktığını kaydetti. Esenler’in hızlı bir değişimi sürecine girdiğini söyleyen Göksu, bu değişimde gerek Esenler halkının, gerekse Esenler için bir takım gibi çalışan insanların büyük rol oynadığını ifade etti. Merkezi hükümet, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Esenler Belediyesi’nin Esenler için yaptığı yatırım miktarının 1 milyar dolar olduğunu dile getiren Göksu, Esenler’in algısının değiştiğini ve artık kabuğunu kırdığını söyledi. Göksu,  bu anlamda tekstilcilerin kendilerine toplumsal gücü kullanma anlamında çok ciddi bir katkı vermesi gerektiğine dikkat çekti. Esenler’de yaşanan değişime tekstilcilerin de dâhil olmasını isteyen Göksu, “Bizler bu şehre vefa borcumuzu ödemek adına bu şehre katkı üretmek durumundayız” dedi.

Tekstilcilerin envanteri çıkartılıyor

Tekstil ile ilgili yeni bir projeyi hayata geçirmeye hazırlandıklarını anlatan Göksu, Esenler’deki tekstilde üretim kalitesini arttırmak, tekstilcilerin yaşam kalitesini arttırmak için tekstili uluslar arası pazara açmak için girişimlere başlayacaklarını söyledi. “Bir belediye başkanının başarısı, o şehre kattığı ekonomik değerle ölçülür” diyen Göksu, çok yakın bir zaman içinde tekstil atölyelerini kapı kapı gezeceklerini belirterek, tekstilcilerin envanterini çıkartacaklarını söyledi. Bu çalışma tamamlandıktan sonra tekstilcilerin fiziksel şartlarının iyileştirilmesinin ardından tüm tekstilcileri uluslar arası fuarlara götüreceklerini belirtti. İstanbul Ticaret Odası ile birlikte yapılacak olan proje ile Esenler tekstilini uluslar arası pazarlara pazarlayacaklarını ifade eden Göksu, “Sizler, özverilerinizle ortaya koyduğunuz ürünleri pazarlayacak, uluslar arası müşterilerle buluşacaksınız” dedi. “Sizler Esenler’in veli nimetisiniz” diyen Göksu, “Sizlere daha güzel imkânlar sunabilmek ve Esenler’in gerek ekonomisi, gerek sosyal donatı alanları, gerek kültürel alanları, gerekse eğitim ve kültür altyapılarının inşası anlamında üzerimize düşenin fazlasını yapabilmek gayretindeyiz”  dedi.

Göksu: Marka olursanız, geleceği inşa edersiniz

Tekstilcilere tavsiyelerde de bulunan Göksu, “Marka olun, bir araya gelin. Marka olursanız, geleceği inşa edersiniz” dedi.  Dünyada ekonomik istikrarı olan tek ülkenin Türkiye olduğunu kaydeden Göksu, “Eğer sağlam durursanız, gayret ederseniz, bu topraklara vefa gösterirseniz Mevlam bizlere yeni kapılar açar. Biz Esenler Belediyesi olarak üzerimize düşen neyse yapmaya hazırız. Yeter ki siz alın terinizi ortaya koymaya hazırlanın” diye konuştu. Esenler’in sosyal dokusunu oluşturan her bir katmanını daha mutlu kılabilmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Göksu, işlerini büyütmek isteyen tekstilcilerin Esenler Belediyesi’nden yardım isteyebileceklerini vurguladı. Esenler halkının zararına olabilecek hiçbir projede Esenler Belediyesi’nin olmayacağını vurgulayan Göksu, konuşmasına kentsel dönüşüm, Güzel Esenler projeleri ile Atışalanı Caddesi ile ilgili düzenlemeleri anlatarak devam etti. Göksu, konuşmasının ardından yemeğe katılan tekstilci iş adamlarıyla tek tek tokalaşarak kapıda uğurladı.

Diğer Haberler