Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Mart 2017

ABONE OL

Taşçıoğlu, Türküleri Kadınlarla Söyledi

Türk Halk Müziği'nin sevilen sesi Emel Taşçıoğlu, "Kadınlar Baş Başa" programında türkülerini Esenlerli kadınlarla birlikte söyledi.

Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi Emel Taşçıoğlu, “Kadınlar Baş Başa” programında türkülerini Esenlerli kadınlarla birlikte söyledi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen “Kadınlar Baş Başa” programında Esenlerli kadınlar müzik ziyafeti yaşamaya devam ediyor.

Program kapsamında, Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi Emel Taşçıoğlu, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde konser verdi. “Dersini Almış da Ediyor Ezber” isimli türkü ile konsere başlayan Taşçıoğlu, “Eskiden kadınlar matinesi vardı, şu an bu programda da onu hissettim. Halk müziğinin sizlerle buluşması, unuttuğumuz şeyleri hatırlamamız önemli olan. Sizlerin mutlu olduğunu görmek de bizi mutlu ediyor” diyerek Esenlerlilere konser vermekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

TÜRKÜLERE EŞLİK ETTİLER

5 yaşında ilk kez sahneye çıktığını ve hiçbir sahneden “Zahide” türküsünü okumadan inmediğini söyleyen Taşçıoğlu, türküyü bir kez de Esenlerli kadınlar için okudu. Emel Taşçıoğlu, “Yeşil Ördek Gibi Daldım Göllere”, “Bayramdan Bayrama”, “Anlatamam Derdimi Dertsiz İnsana”, “Yeni Cami Avlusunda” gibi sevilen türküleri Esenlerli sevenleriyle birlikte söyledi.

Diğer Haberler