Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 30 Mart 2016

ABONE OL

Tarık Tufan Dijital Okurlarla Buluştu

Yazar-Senarist Tarık Tufan, Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi'nde hikâyesinin bir bölümü Esenler'de geçen son kitabı "Şanzelize Düğün Salonu" ile ilgili söyleşi gerçekleştirdi.

Yazar-Senarist Tarık Tufan, Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’nde hikâyesinin bir bölümü Esenler’de geçen son kitabı “Şanzelize Düğün Salonu” ile ilgili söyleşi gerçekleştirdi.

Yazar-Senarist Tarık Tufan, 52. Kütüphaneler Haftası münasebetiyle Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetler Müdürlüğü’nün organizesiyle Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’nde bir söyleşi gerçekleştirdi. Moderatörlüğünü Yusuf Zabun’un yaptığı söyleşide Tarık Tufan, hikâyesinin bir bölümü Esenler’de geçen son kitabı “Şanzelize Düğün Salonu” hakkında konuştu. Tufan kitabı hakkında “İnsanları masum olduğumuza inandırabiliriz ya da insanları boş verin; Allah’ı inandırırız. Âşık adamın kötülüğü de aşkı kadar aşikâr olur. Ne varsa yüzümüzde var. Başka da bir şey yok” ifadelerine yer verdi.

Tufan programda edebiyatın yanı sıra irfan, hakikat, merhamet, erdem ve vicdan olguları üzerine görüşlerini de Esenlerli gençlerle paylaştı. Programın ardından Tufan, kitaplarını gençler için imzaladı.

KİTAPLAR RAFTA DEĞİL ELDE

Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında bir program da Esenler Yavuz Selim Halk Kütüphanesi’nde yapıldı. Öğrenciler kitapları rafta bırakmadı ve önce binlerce kitabın yer aldığı kütüphaneden diledikleri kitapları seçerek okudular. Ardından da öğretmenlerinin kitaba, kütüphaneye ve okuduklarını ifade etmeye yönelik sorularını cevapladılar. En çok doğru cevabı veren üç öğrenciye kitap hediye edildi.

Diğer Haberler