Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Aralık 2015

ABONE OL

Talebe Birliği Hareketi Dizi Oluyor

"Sinema Söyleşileri" programında konuşan Yönetmen Mesut Uçakan, "Milli Türk Talebe Birliği gençlerinin kendi inancı ve kendi medeniyetini nasıl koruduğunun dizisini çekeceğiz" dedi.

“Sinema Söyleşileri” programında konuşan Yönetmen Mesut Uçakan, “Milli Türk Talebe Birliği gençlerinin kendi inancı ve kendi medeniyetini nasıl koruduğunun dizisini çekeceğiz” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Sinema Söyleşileri”nin konuğu Yönetmen Mesut Uçakan oldu. Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen programa çok sayıda sinemasever katıldı.

ÖNEMLİ FİLMLER YAPTIK

Kendi dönemleri içerisinde çok önemli filmler çektiklerini ifade eden Yönetmen Mesut Uçakan, “1995 yılında çektiğimiz ‘Ölümsüz Karanfiller’ filmi, Türk sinemasında ilk kez faili meçhul cinayetleri ele alan bir filmdi. Uğur Mumcu’nun ölümünü kimsenin ele alamadığı dönemde biz ele aldık. Yine ondan önce de ‘Kelebekler Sonsuz Uçar’ filmiyle istiklâl mahkemelerini konu alan, başörtüsü dramını ilk ve son defa ‘Yalnız Değilsiniz’ ve ‘Sonsuza Yürümek’ filmleriyle ele aldık, korkusuz laflar ettik. Bizden sonra kimse bu konuda film yapmadı. Bütün bu çektiğimiz filmlerden hala dualar alıyorum” diye konuştu.

TALEBE BİRLİĞİ HAREKETİ DİZİ OLUYOR

Milli Türk Talebe Birliği’nin kültürel, siyasal ve sanatsal başkaldırı hareketini dizi çekeceklerini belirten Yönetmen Uçakan, “O dönemin gençlerinin kendi inancı ve kendi medeniyetini nasıl koruduğuna dair dizi çekeceğiz. O dönemde çok cesurca çıkışlar yapılmıştı. Hatta ana sloganlardan bir tanesi de ‘Kör dünyanın göbeğine hak yol İslâm yazacağız’ idi. Bu dönemi TRT’ye bir dizi hazırlamak için çalışmalar yapıyoruz. Dua edin başaralım. O dönemin yoğun atmosferini anlatabildiğimiz kadarıyla anlatacağız” dedi.

Diğer Haberler