Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 23 Aralık 2016

ABONE OL

Suriye’yi Alan Anadolu’ya Hükmeder

"Düşünce Ekseni"nde konuşan Gazeteci Turan Kışlakçı, "Anadolu'da huzur sağlamak isteyen her krallık Suriye'yi almak istemiştir. Suriye'yi alan Ortadoğu'ya ve Anadolu'ya hükmeder" dedi.

“Düşünce Ekseni”nde konuşan Gazeteci Turan Kışlakçı, “Anadolu’da huzur sağlamak isteyen her krallık Suriye’yi almak istemiştir. Suriye’yi alan Ortadoğu’ya ve Anadolu’ya hükmeder” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “Düşünce Ekseni” programının bu ayki konuğu Gazeteci Turan Kışlakçı oldu. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda Kışlakçı, Türkiye ve Ortadoğu’da yaşanan olayları değerlendirdi. Ortadoğu’nun tüm ırk ve medeniyetler için önemine değinen Kışlakçı, bu coğrafyanın diğer ülkeler için önemini, “Bu coğrafyada petrol ve doğalgaz bitmedikçe, bu coğrafyaya barış gelmez” ifadeleriyle açıkladı.

ORTADOĞU’YLA BAĞIMIZ KESİLSİN İSTENİYOR

Ortadoğu’nun öneminin anlaşılması için Suriye’yi almaya çalışan kadim krallıklara bakılması gerektiğini belirten Kışlakçı, “Anadolu’da huzur sağlamak isteyen her krallık Suriye’yi almak istemiştir. Suriye’yi alan Ortadoğu’ya ve Anadolu’ya hükmeder ” diye konuştu.

Türkiye’nin, Suriye’deki savaşa müdahale etmediği takdirde Anadolu’yu kaybedeceğini söyleyen Kışlakçı, “Geçmişte İran Şiileştirilerek Osmanlı’dan koparıldığı gibi, Suriye’ye de el konularak Türkiye’nin Ortadoğu’yla bağı kesilmek isteniyor” ifadelerine yer verdi.

80’LERDEKİ KAVGANIN TEKRARINI İSTİYORLAR

Bu coğrafyadaki insanlara ideolojilerle deli gömleği giydirilmeye çalışıldığını söyleyen Kışlakçı, “Bizi birbirimize kırdırmak istiyorlar. 80’li yıllardaki kavganın içine bizi yeniden çekerek, yeni bir ruhla, yeni bir kimlik inşa etmeye çalıştıkça bizleri engelliyorlar” dedi.

BİZİM ‘CEMİL MERİÇ’LERE İHTİYACIMIZ VAR

Türkiye’nin ruhunu ileri götürecek rehberlere ihtiyaç duyduğunu belirten Kışlakçı, “Sadece asker ve silahla çözülecek bir iş değil bu. Bizim Cemil Meriç’lere, düşünürlere ihtiyacımız var. İnsanların vicdanına hitap etmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler