Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Mart 2013

ABONE OL

Suriye Yardımına Hanımeli Değdi

Esenler Belediyesi Kadın Meclisi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün arifesinde önemli bir karara imza atarak Suriyeli kadınlar için yardım kampanyası başlattı.

Esenler Belediyesi Kadın Meclisi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün arifesinde önemli bir karara imza atarak Suriyeli kadınlar için yardım kampanyası başlattı.

Esenler’de yaşayan kadınların sorunlarını tespit edip, bu sorunlara yönelik çözüm önerilerini geliştirmek amacıyla kurulan Esenler Belediyesi Kadınlar Meclisi toplandı. Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen Kadınlar Meclisi toplantısı, İlmühan Aygün’ün başkanlığında gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda konuşan Meclis Başkanı İlmühan Aygün, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Kadınların toplumsal hayatta önemine değinerek, kadınların geçmişten bugüne her zaman ve her koşulda emekçi olduklarını söyledi. Kadınların her zaman etkili olduklarını ifade eden Aygün, kadınların toplumsal hayatta önemli bir güç olduklarını belirtti.

SURİYELİ KADINLARA DESTEK OLACAĞIZ

Suriye’de yaşanan olayları hatırlatarak konuşmasına devam eden Aygün, ülkesini terk etmek zorunda kalan ve mülteci kamplarında zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Suriyelilerin yanlarında olduklarını dile getirerek, “Esenler’de yaşayan kadınlar olarak Suriye’deki kadınlarımızın yanlarındayız. Onlara maddi ve manevi destek olacağız” dedi. Aygün’ün konuşmasının ardından Esenler Belediyesi tarafından Suriye’ye yardım etmek amacıyla ‘Suriyeli ve Esenlerli kadınlar el ele’ sloganıyla başlayan kampanya çerçevesinde Dörtyol Meydanı’nda kurulan kadın ihtiyaçlarının toplanacağı yardım çadırıyla ilgili karar alındı.Kadın Meclisi Komisyon Başkanlarının seçilmesiyle devam eden meclis toplantısında yapılan oylama sonucunda; Hukuk Komisyonu Başkanlığına Meclis Üyesi ve AK Parti Esenler Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat, Eğitim Komisyonu Başkanlığına Meclis Üyesi Esra Yeşilöz, Kültür Sanat Komisyonu Başkanlığına Ebru Çetin, Kadın Hakları Komisyonu Başkanlığına da Fatma Gündoğdu Şengül seçildi.

GELECEK PARLAK OLACAK

Komisyon Başkanlarının belirlenmesinden sonra Hukuk Komisyonu Başkanı Meryem İnat, bir konuşma yaparak tarih boyunca bir çok toplumda erkeklerin gölgesinde kalan kadınların bugün ülkemizin ve dünyanın geleceğinin inşa edilmesinde daha fazla söz sahibi olmasını istediklerini söyledi. Savaş, töre, terör, şiddet ve fakirlikten en çok etkilenen kesimin kadınlar olduğunu söyleyen İnat,  “Gelecek kadınlarımız açısından her alanda daha da parlak olacak” dedi. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü de kutlayan İnat, Suriyeliler için başlatılan duyarlı kampanyanın hayırlı ve bereketli olmasını temenni ederek sözlerini tamamladı.

YARDIMLAR SURİYE’YE GÖNDERİLECEK

Meclis toplantısından sonra hep birlikte Dörtyol Meydanı’na giden Kadın Meclis Üyeleri, Suriyeli kadınlara ulaştırılmak üzere yardım çadırının açılışını gerçekleştirip kampanyayı başlattılar. 15 Mart 2013 tarihine kadar açık kalacak çadırda yardımseverlerin desteğiyle toplanacak yardımlar, Suriye’den kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli kadınlara gönderilecek. 

Diğer Haberler