Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Mayıs 2012

ABONE OL

Suriye Hepimizin Acısı

Esenler Belediyesi’nin her Cumartesi günü periyodik olarak düzenlediği Esenler Buluşmaları’nda bir konferans veren İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Suriye’de yaşananların vebali hepimizin” dedi.

Esenler Belediyesi’nin her hafta periyodik olarak düzenlediği Esenler Buluşmaları’nda bir konferans veren İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Suriye’de yaşananların vebali hepimizin” dedi. Esenler Buluşmaları, alanında söz sahibi misafirleri Esenler halkı ile buluşturmaya devam ediyor. Son Esenler Buluşmaları’nda Esenler Belediyesi İnsan Hak ve Hürriyetleri ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ı konuk etti. Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen konferansta, Suriye’de tüm dünyanın gözü önünde yaşanan dramı anlatan Bülent Yıldırım, “İHH tarihinde 9 büyük savaş yaşadı. Saraybosna’dan Çeçenistan’a Gazze’den Felluce’ye kadar dünyanın değişik bölgelerinde yaşanan savaş mağdurlarına yardım eli uzattık. Kimsenin giremediği yerlere girdik. Fakat Suriye çok zor. Suriye’nin bütün bölgelerine yardım götürme anlaşmasını yapmak üzereyiz. İnşallah bunu başarabilirsek, oradaki insanlara da yardımcı olacağız” dedi.

HEPİMİZ SORUMLUYUZ

Yaşadığımız iletişim çağından dünyanın neresinde ne olursa anında öğrenebildiğimizin altını çizen Yıldırım, “Suriye’de de olanlara anında ulaşabiliyoruz. Orada yaşanan katliamlar, insanlık dışı olaylar, dramları içimiz burkarak izliyoruz. İşte, olan bitenlere bu kadar kolay ulaşabilir olmak sorumluluğumuzu bir kat daha artırıyor. Orada yaşananlardan hepimiz hesap vereceğiz. O katliamlara göz yumanlar, yapanlar yaptıkları için hesap verecekler, bizler de oradaki insanlara sahip çıkmadığımızdan dolayı hesap vereceğiz. Suriye’de yaşananlardan, olanların önlenmemesinden hepimizin vebali var. ABD’nin keyfi için Suriye halkının ölmesine izin vermemeliyiz. Biz Suriye halkının sahibiyiz” şeklinde konuştu.

KİMSE KENDİNİ KURTARAMAZ

Bu sene kış mevsiminin Suriye’de de çok çetin geçtiğini söyleyen Bülent Yıldırım, “Çok zorluklar çektiler. Gazete kâğıtları ile üşümesinler diye çocuklarının üstlerini örtmeye çalıştılar. İnşallah İHH olarak bu halka da yardımcı olacağız. Bu halkın haklarını da tüm dünyaya duyuracağız” dedi. Suriye’de bir katliamın yaşandığını kaydeden Yıldırım, “Bu katliam yaşandığı sürece orada kimse kendini kurtaramayacak” dedi. Suriye’deki olaya Türkiye’nin insani, İran’ın da siyasi baktığını söyleyen Yıldırım, “Her ikisinin de haklı tarafları var. Bu haklılıkları birleştirip bir sonuç alınabilir” dedi. İzleyicilerden gelen soruları da cevaplandıran Yıldırım, Mavi Marmara katliamı ile ilgili bir soruya, “Türkiye’nin aldığı tedbirler hiç kimsenin aklına gelmeyecek kadar İsrail’e zarar verdi. Zaman, İsrail’in yenildiğini gösterecek. İsrail şu anda büyük oranda yalnızlığa mahkûm oldu” şeklinde cevap verdi. Konferans sonunda Esenler Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kürşat Gülrenk, Bülent Yıldırım’a bir şükran plaketi ve çiçek takdim etti.

Diğer Haberler