Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Mayıs 2013

ABONE OL

Sünnet Kayıtları Devam Ediyor

Esenler Belediyesi’nce düzenlenecek Sünnet Şöleni kapsamında sünnet kayıtları başladı. Çocuklarını sünnet ettirmek isteyen aileler, 31 Mayıs 2013 tarihine kadar Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne müracaat edebilirler.

Esenler Belediyesi’nce düzenlenecek Sünnet Şöleni kapsamında başlayan sünnet kayıtları devam ediyor. Çocuklarını sünnet ettirmek isteyen aileler, 31 Mayıs 2013 tarihine kadar Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne müracaat edebilirler.

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen ve bu yıl da gerçekleştirilecek olan Sünnet Şöleni için kayıtlar devam ediyor. İlçedeki  ekonomik durumu yetersiz ailelerin çocukları için düzenlenecek şölen kapsamında;  yüzlerce çocuk sünnet ettirilecek.

Geçtiğimiz yıl yaklaşık 1.500 çocuğun sünnet ettirdiklerini belirten Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Mustafa Uzun, “Bu sene bu rakamın 2000’i bulacağını tahmin ediyoruz. Hatta içinde bulunduğumuz yıla uygun olarak 2013 çocuğumuzu sünnet ettirmek istiyoruz” dedi. Kayıtların tamamlanmasının ardından çocukların, belediyenin anlaşma yaptığı özel sağlık kuruluşu ve hastanelerde önceden belirlenen gün ve saatlerde, hijyenik şartlar altında, uzman doktorlar tarafından sünnet edileceğini söyleyen Uzun, müracaat için de muhtarlıktan alınacak fakirlik belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi ve ayakkabı numarası gerektiğini söyledi.  Sünnet kayıtları ise; 31 Mayıs 2013 tarihinde sona erecek. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun katılımıyla yapılacak Sünnet Şöleni’nin tarihi ise daha sonra duyurulacak. 

Diğer Haberler