Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Temmuz 2013

ABONE OL

Sünnet Çocuklarına Boğaz Turu

Esenler Belediyesi, Sünnet Şöleni’nde erkekliğe ilk adımı atan Esenlerli çocuklar için Boğaz Turu düzenledi. İstanbul'un eşsiz güzelliğine Boğaz’dan tanıklık eden çocuklar, eğlenceli dakikalar yaşadı.

Esenler Belediyesi, Sünnet Şöleni’nde erkekliğe ilk adımı atan Esenlerli çocuklar için Boğaz Turu düzenledi. İstanbul’un eşsiz güzelliğine Boğaz’dan tanıklık eden çocuklar, eğlenceli dakikalar yaşadı.Esenler Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Sünnet Şöleni’nde erkekliğe ilk adımı atan Esenlerli çocuklar, Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Kültür Gezileri programıyla, aileleri ile birlikte İstanbul Boğazı’nda tura çıktılar. İstanbul’un eşsiz güzelliğine bir de boğazdan tanıklık eden çocuklar, gönüllerince eğlendiler.

Esenler Belediyesi’ne ait araçlarla Kemer Mahallesi’nden Eminönü iskelesine getirilen çocuklar ve aileleri, buradan da vapurla İstanbul Boğazı’na geçerek Boğaz’ın doyumsuz manzarasıyla buluştular. Mavi ve yeşilin kucaklaştığı İstanbul Boğazı’nın insanın içini ısıtan manzarasına şahit olan çocukların sevincine, Esenler Belediye Başkan Danışmanı Abdullah Aksu da ortak oldu. Geziye katılanlara teşekkür eden Aksu, “Bu organizasyonlar sizlerle renkleniyor. Belediyemizin, çocuklara ve gençlere yönelik yaptığı programlar devam edecek. Özellikle burada bulunan annelere çocuklarını bu programlardan mahrum etmemelerini tavsiye ediyorum” dedi. Aksu’nun konuşmasının ardından rehber eşliğinde İstanbul’un tarihi mekânları hakkında bilgi alan çocuklar ve aileleri, vapurda çalan müziklerle de doyasıya eğlendiler. AİLELERE ÇİFTE MORAL

Kendilerine böyle bir gezi programı düzenleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya da teşekkürlerini ileten aileler, “Belediyemizin yaptığı hizmetler bizi ve çocuklarımızı gerçekten mutlu ediyor. Çocuğumuzun sünnetini kendimiz yapacak durumda değilken, sünnetini yaptılar. Ardından da böyle programlar düzenleyerek onlara moral oldular” şeklinde duygularını dile getirdiler. Eğlenceli dakikaların yaşandığı Boğaz Turu gezisinin ardından davetliler, Esenler Belediyesi’nin verdiği öğle yemeğini de yedikten sonra Belediye’ye ait araçlarla Esenler’e geri döndüler.   

Diğer Haberler