Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Mayıs 2018

ABONE OL

Sultanahmet’i İlk Defa Gördüler

“Şehrimde Hayat Var” projesi ile Esenler'de yaşayan engelliler, kronik hastalığı olan vatandaşlar ve yaşlılar, Sultanahmet ve Eyüp Sultan camilerinde dualar ettiler. Kronik hastaların birçoğu Sultanahmet'i ilk defa gördüklerin söylediler.

“Şehrimde Hayat Var” projesi ile Esenler’de yaşayan engelliler, kronik hastalığı olan vatandaşlar ve yaşlılar, Sultanahmet ve Eyüp Sultan camilerinde dualar ettiler. Kronik hastaların birçoğu Sultanahmet’i ilk defa gördüklerin söylediler.

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün “Şehrimde Hayat Var” projesi ile Esenler’de yaşayan engelliler, kronik hastalığı olan vatandaşlar ve yaşlılar, kendileri için yapılan gezilerle hastalık psikolojisinden kaynaklı streslerinden uzak bir gün geçiriyorlar. İlçe genelinde hasta taramaları yapan Sağlık İşleri Müdürlüğü, tespit ettikleri hastaları önce evlerinde ziyaret ediyor, daha sonra da onları evlerinden alarak gezmek, görmek istedikleri yerlere götürüyor.

ÖNCE EYÜP SULTAN SONRA SULTANAHMET

Sağlık Müdürlüğü personeli, proje kapsamında sabah erken saatlerde belediyeye ait servis araçlarıyla hastaları evlerinden aldı. Vatandaşlar, önce Sultanahmet Camii’ni ziyaret edip dualar ettikten sonra Sultanahmet Meydanı’nı gezdiler.Daha sonra hep birlikte yenilen öğle yemeğinin ardından vatandaşlar, Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleriyle birlikte önce Eyüp Sultan Camii’ni ziyaret etti. Camide dualar eden vatandaşlar, buradaki ziyaretlerinin ardından Eyüp Meydanı’nı ve çarşısını gezerek alışveriş yaptılar. Keyifli geçen günün sonunda yine belediyeye ait servis araçlarıyla evlerine bırakıldılar.

SULTANAHMET’İ İLK DEFA GÖRDÜM

17 senedir tekerlekli sandalyeye bağlı olarak hayatını sürdürmeye çalışan Kemal Öznur amca ve tedavisi için İstanbul’a gelen 83 yaşındaki Elif Güler teyze başta olmak üzere kronik hastalığı olan hastaların bir çoğu Sultanahmet Camii ve Meydanı’na hayatlarında ilk defa gördüklerini söyleyerek, “Allah nasip etti buraları ilk defa gördük. Bize bu imkanı sağlayan Esenler Belediyemize ve personeline teşekkür ediyoruz. Rabbim, tüm hastalara şifa versin ve böyle hayırlı hizmetlerle karşılaşmayı nasip etsin” dua ettiler.

Diğer Haberler