Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Mart 2016

ABONE OL

Süleymaniye’de Büyük Buluşma

Esenler Belediyesi'nin "Hedefe Yürüyen Genç" sloganıyla hayata geçirdiği Mihmandar projesi kapsamında ilçenin erdemli gençleri, ağabeyleriyle birlikte Pazar günü sabah namazını Süleymaniye Camii'nde kılıp Türkiye'nin birliği ve şehitler için dua edecek.

Esenler Belediyesi’nin “Hedefe Yürüyen Genç” sloganıyla hayata geçirdiği Mihmandar projesi kapsamında ilçenin erdemli gençleri, ağabeyleriyle birlikte Pazar günü sabah namazını Süleymaniye Camii’nde kılıp Türkiye’nin birliği ve şehitler için dua edecek.

Esenler Belediyesi tarafından bilgiyle donanan ve hikmetin arayışında bir gençlik hedefiyle başlatılan Mihmandar projesi, büyük bir buluşmaya vesile olacak. Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Pazar günü sabah namazını Esenler’in erdemli gençleriyle birlikte Süleymaniye Camii’nde kılacaklar.

TERÖRE LANET, ŞEHİTLERE DUA

Mihmandar 7 bin gencin ağabeyleriyle buluşacağı programa, Ankara’daki terör saldırısında babasını kaybeden Galatasaraylı milli futbolcu Umut Bulut da katılacak. Sabah namazı sonrasında Türkiye’nin birliği, beraberliği ve kardeşliği ile şehitlerimiz için eller semâya açılacak. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in yaptıracağı duada 7 bin mihmandar genç, teröre lanet edip, şehitlere hayır duası edecekler.

ÇORBA VE SİMİT İKRAMI YAPILACAK

Program, konuklara ve mihmandar gençlere çorba ve simit ikramı ile sona erecek. Süleymaniye Camii’ndeki büyük buluşmaya katılacaklar için Son Durak Camii, Merkez Camii, Uhud Camii, Gençlik Merkezi, İlim Yayma Yurdu ve FSM Yurdu ile ilçe genelindeki Bilgi Evleri ve okul bahçelerinden saat 05.00’te otobüsler kalkacak.

Diğer Haberler