Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Eylül 2013

ABONE OL

Stajyerlere Bilgilendirme Toplantısı

Esenler Belediyesi, bünyesinde bulunan stajyerlerin kuruma adaptasyonlarını sağlamak amacıyla bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Esenler Belediyesi, bünyesinde bulunan stajyerlerin kuruma adaptasyonlarını sağlamak amacıyla bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Esenler Belediyesi, kendi bünyesinde bulunan stajyerlerin kuruma uyum sağlamalarını kolaylaştırmak ve bu süreci hızlandırmak amacıyla bilgilendirme toplantısı düzenledi. Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Esenler Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü Eğitim ve Performans Şefi Yusuf Acem, müdürlük memurlarından Selma Yavaş ve stajyer öğrenciler katıldı. Öğrenimlerine devam ederken iş hayatına atılacakları günlerin her geçen gün biraz daha yaklaşmasıyla heyecan yaşayan öğrenciler, sunulan staj imkânlarıyla yaşayabilecekleri acemiliklerden kurtularak daha bilinçli bir şekilde iş hayatına atılmak için staj fırsatlarını değerlendiriyor. Öğrencilere bu anlamda yardımcı olan birçok kurum bulunuyor. Bu kurumlar arasında yer alan Esenler Belediyesi de öğrencilere sadece staj imkânı sunmakla kalmıyor, iş hayatına atıldıkları ilk iş yerlerinde daha mutlu ve verimli olabilmelerini sağlamak amacıyla onlar için zaman zaman toplantılar düzenliyor. 2013-2014 eğitim yılı stajyerlerinin ilk toplantısında İnsan Kaynakları Müdürlüğü Eğitim ve Performans Şefi Yusuf Acem öğrencilere, Esenler Belediyesi hakkında özet bilgi verdikten sonra, stajyer olarak kurum içindeki görev tanımlarını ve iş disipliniyle ilgili konularda onları bilgilendirdi.

Acem, “1 yıl boyunca haftada 3 gün burada beraber olacağız. Burada geçirdiğiniz günlerin hatta, saatlerin değerini bilerek verimli geçirmenizi tavsiye ederim. Bu staj imkânıyla yaşayabileceğiniz acemilikten kurtularak daha bilinçli bir şekilde iş hayatına atılmanız sağlanacaktır. Gelecekteki iş hayatınız için burada edindiğiniz tecrübeler, size ışık tutacak. Staj hayatınız yeni bilgi ve beceriler ile birlikte iş disiplini de öğreneceksiniz. Staj döneminiz ve eğitim hayatınızda sizlere başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. Stajyer öğrencilerin kurum içinde uyması gerekenler konusunda da bilgi veren Yusuf Acem, “Giyim-kuşam, mesaiye riayet, iş yeri kurallarına uymak, iş disiplini açısından önemlidir. Kıyafetleriniz temiz ve düzgün ve kamu kurumuna uygun şekilde olmalıdır” dedi. Öğrencilerin sorduğu sorulara verilen cevapların ardından toplantı sona erdi.

 

 

 

Diğer Haberler