Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Kasım 2015

ABONE OL

Sporla Hayata İlk Adım

"Spor ile Hayata İlk Adım" projesi kapsamında Esenlerli çocuklar, sporla tanışıyor. Proje ile sporla tanışacak öğrencilerden şampiyonlar çıkarılması hedefleniyor.

“Spor ile Hayata İlk Adım” projesi kapsamında Esenlerli çocuklar, sporla tanışıyor. Proje ile sporla tanışacak öğrencilerden şampiyonlar çıkarılması hedefleniyor.

Esenler Belediyesi spor yatırımlarını sürdürüyor. Esenler’de bulunan ilk ve ortaokullara yönelik “Spor ile Hayata İlk Adım” projesi başladı. Böylece Esenlerli çocuklar, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Esenler Spor Kompleksi ve Yüzme Havuzu’nda sporla tanışıyor.

ŞAMPİYONLAR YETİŞECEK

Esenler ilçe sınırları içerisinde bulunan ilk ve ortaokulları kapsayacak projenin ilk ayağı Kemer ilkokulu ve Neyyir Turhan İmam Hatip Ortaokulu’ndan başladı. Proje ile çocukların sporla tanışması ve sporu sevmesi, çocukların sosyalleşmesi, özgüvenlerinin artması ve hızlı karar almaları amaçlanıyor. Sporla tanışacak öğrencilerin içinden şampiyonlar çıkarılması da projenin hedefleri arasında.

Güreş, muay thai, kick boks branşlarında eğitim verilecek proje, önümüzdeki günlerde tüm Esenler’deki ilk ve ortaokulları kapsayacak hale gelecek.

Diğer Haberler