Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Ağustos 2011

ABONE OL

Spor Kompleksi yenilendi

Esenler Belediyesi Spor Kompleksi, yepyeni yüzüyle Esenlerlilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Esenler Spor Kompleksi, Ramazan ayı sonrasında 700 tonluk suyu değiştirilerek bakımdan geçirilmiş tertemiz yüzme havuzu ve yeni spor salonuyla hizmet vermeye devam edecek.

Esenler Belediyesi Spor Kompleksi, yepyeni yüzüyle Esenlerlilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Esenler Spor Kompleksi, Ramazan ayı sonrasında 700 tonluk suyu değiştirilerek bakımdan geçirilmiş tertemiz yüzme havuzu ve yeni spor salonuyla hizmet vermeye devam edecek.

Yarı olimpik yüzme havuzu, basketbol, voleybol sahaları, masa tenisi, fitness, pilates, güreş, karate, tekvando gibi Uzakdoğu sporları da dahil olmak üzere toplam 16 branşta hizmetin verildiği  Esenler Spor Kompleksi; bakım, onarım ve tadilat işlerinin tamamlanmasıyla beraber Ramazan Bayramı sonrasında, ilçe halkına daha büyük ve daha donanımlı salonlarda spor yapma imkanı sunacak.

Havuzun suyu değiştirildiZaman içerisinde yapılan faaliyetlerden dolayı tesisin bakım ve onarım için harekete geçen Esenler Belediyesi,  Esenler Spor Kompleksini tamamen yeniledi. Kompleksi büyük bir tadilattan geçiren  Esenler Belediyesi, sporun merkezi haline gelen bu mekanı, ilçe halkı için daha kullanışlı bir hale getirdi. Açıldığı günden bu yana spor yapmak isteyenlerin tek adresi olan Esenler Spor Kompleksi’nde yapılan yenileme çalışmalar kapsamında; kompleksteki yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun 700 tonluk suyunu değiştirerek, havuzun hijyen bakımı yapıldı ve sporcular için uygun hale getirildi.

Yeni bir salon daha Esenler Belediyesi, her türlü salon sporunu yapmaya elverişli çok amaçlı salonların bulunduğu spor kompleksine yeni  bir salon daha kazandırdı.  Sporculara daha geniş ve ferah bir ortamda spor yapmalarına fırsat verecek olan yeni salonda, alanlarında uzman eğitmenler eşliğinde sporculara çeşitli branşlarda eğitimler verilecek. İçerisinde soyunma odaları, duş ve WC’lerin bulunduğu yeni spor salonunun bir bölümü Step, Arerobik, Pilates; diğer bölümü ise; Karate, Tekvando, Judo gibi uzak doğu sporları ile ata sporu olan güreş sporuyla ilgilenmek isteyenler için kullanılacak.

Kurslar açılıyor Toplam 16 branşta hizmet veren Esenler Spor Kompleksi’nde bu yıl hem basketbol, hem de voleybolcu dalında kurslar açılacak.  İç zemin parkeleri onarılarak  Hentbol, Basetbol, Voleybol ve Badminton müsabakalarının oynanabileceği bir hale getirilen komplekste, formda kalmak için fitness yapmak isteyenler de bu yıl yenilenmiş bir spor salonunda fitness yapmanın konforuyla tanışmış olacak. Her türlü spor aletinin bulunduğu salonda, kadın ve erkekler ayrı ayrı fitness yapabilecek.

Turnuvalar devam edecekRamazan Bayramı’ndan sonra yeni yüzüyle hizmet verecek olan Esenler Spor Kompleksi’nin 2011-2012 yılı faaliyet programı da belli oldu. Yeni dönemde, sportif aktivitelere hız vermeden devam edecek olan Esenler Spor Kompleksi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Mücadele Sporları Festivali ve Cumhuriyet Kupası Müsabakalarına ev sahipliği yapacak. İlçedeki kurumlar arasında voleybol ve masa tenisi; okullar arasında ise; tekvando, güreş, karate ve badminton gibi turnuvaların da yapılacağı Esenler Spor Kompleksi, spor ile dostluk ve kardeşliği pekiştirmek için federasyonlarla da iletişime geçerek,  resmi maçlarını Esenler’de oynanması için gereken çalışmaları yürütüyor. Ayrıca STK’la işbirliği içinde çeşitli branşlarda sportif aktiviteler de gerçekleştirilecek.

Kayıtlar başladıYeni dönem için üyelerin kayıt yenileme işlemlerine başladıklarını belirten Esenler Spor Kompleksi Müdürü Ömer Keser, yeni kayıtlar için de başvuruların başladığını söyledi. Komplekse vatandaşın büyük ilgisinin olduğuna dikkat çeken Keser, kayıt olmak ve kaydını yenilemek isteyenlerin ellerini çabuk tutması gerektiğini belirtti.

 

 

Diğer Haberler