Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Ekim 2018

ABONE OL

Spor Evrensel Kültürün Parçası

Esenlerli öğrencilerle buluşan Dünya ve Avrupa Kick Boks şampiyonu Halis Avşar, sporun evrensel kültürün bir parçası olduğunu söyledi.

Esenlerli öğrencilerle buluşan Dünya ve Avrupa Kick Boks şampiyonu Halis Avşar, sporun evrensel kültürün bir parçası olduğunu söyledi.

Dünya ve Avrupa Kick Boks şampiyonu Halis Avşar, Esenler Belediyesi Mehmet Akif İnan Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi’nde öğrencilerle buluştu. Spor hayatı, tecrübeleri ve şampiyonlukları hakkında öğrencilerle sohbet eden Halis Avşar, başarılı bir sporcu olmanın sırrını anlattı.

DÜNYA BARIŞINA KATKI SAĞLIYOR

Sporun evrensel bir etkinlik olduğunu belirten Avşar, “Spor dünyada dili, dini ve ırkı farklı kesimlerde olan insanları birleştiren bir etkinliktir. Spor, dünya barışına katkı sağlıyor. Dünya ve Avrupa Şampiyonaları bir sürü farklı dinde ve dilde insanı birleştiriyor. Sporun güzelliği de burada, evrensel kültürün bir parçası olmasında. Yaptığım spor sayesinde 54 ülke gezme ve farklı kültürler tanıyıp buralarda ülkemi temsil etme fırsatı yakaladım. Ben sporcu olsun veya olmasın herkesin güzel bir ahlâka sahip olması gerektiğini düşünüyorum. Güzel ahlâk ve çok çalışmak, insanı hayatının her alanında hem iyi hem başarılı biri yapar” dedi.

ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ

Dünya şampiyonuyla buluşma imkânı bulan öğrenciler başarılı sporcuya, spor hakkında merak ettiklerini sordular. Öğrencilerle keyifli bir sohbet eden Halis Avşar, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya spora ve sporculara sağladığı katkılarından dolayı teşekkür etti.

Diğer Haberler