Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Şubat 2016

ABONE OL

Sözleriniz Psikolojinizi Etkiliyor

Psikolog Zeynep Demirbozan, Oruçreis Bilgi Evi'nde "Hayata Yorgun Olmak" konulu seminer verdi. Demirbozan, "İnsanın söylemleri beynini ve psikolojisini doğrudan etkiliyor" dedi.

Psikolog Zeynep Demirbozan, Oruçreis Bilgi Evi’nde “Hayata Yorgun Olmak” konulu seminer verdi. Demirbozan, “İnsanın söylemleri beynini ve psikolojisini doğrudan etkiliyor” dedi.

Psikolog Zeynep Demirbozan, Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “Hayata Yorgun Olmak” konulu bir seminer verdi. Oruçreis Bilgi Evi’nde düzenlenen programda Demirbozan, depresyon ve kronik ağrılar hakkında bilgiler verdi.

PSİKOLOJİNİN NEZLESİ DEPRESYON

Depresyona giren insanların genelde kendi psikolojilerini etkilediklerini söyleyen Demirbozan, “İnsanın söylemleri beynini ve psikolojisini doğrudan etkiliyor. Psikolojinin soğuk algınlığı da depresyondur. İnsanlar iki üç gün mutsuz olduklarında kendilerini depresyonda zannederler. Depresyonun en büyük belirtileri sürekli yorgunluk, bıkkınlık ve motivasyonsuzluktur. Depresyon beş altı ay sürebilir ve kadınlarda, erkeklere göre iki katı daha fazla görünmektedir” dedi.

ZOR ŞARTLARA BİLE UYUM SAĞLAYABİLİRİZ

Hayatın hızlı değişmesi ile mutsuzluk arasındaki bağa dikkat çeken Demirbozan, “Hızlı değişimlerin olduğu hayatımızda mutsuzluluğun olmaması imkansızdır. Hüzün hep olacak, hüzünle yaşamayı bilmeliyiz. Aslında en zor şartlara bile uyum sağlayacak psikolojiye sahibiz” diye konuştu.

Demirbozan, seminerin sonunda katılımcılardan gelen soruları da cevapladı.

Diğer Haberler