Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Mart 2014

ABONE OL

Son Meclis Yeni Binada Yapıldı

Bir meclis dönemini daha tamamlayan Esenler Belediye Meclisi, mevcut meclis üyeleriyle yeni Belediye Binası’nda son Meclis Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Toplantıya Başkan Göksu da katılarak bir konuşma yaptı.

Bir meclis dönemini daha tamamlayan Esenler Belediye Meclisi, mevcut meclis üyeleriyle yeni Belediye Binası’nda son Meclis Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Toplantıya Başkan Göksu da katılarak bir konuşma yaptı.

Esenler Belediye Meclisi, mevcut belediye meclis üyeleriyle ile birlikte son kez toplandı. Belediyenin yeni hizmet binası’ndaki Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantı, Meclis 1. Başkan Vekili Birol Hacıoğlu başkanlığında yapıldı. Açılış ve yoklamanın ardından konuşan Meclis 1. Başkan Vekili Birol Hacıoğlu, “Geride bıraktığımız 5 yılın ardından bir meclis döneminin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu dönemde Esenler’in tarihi problemleri olarak nitelenen bir çok sorununun çözümü noktasında, ilçemize kazandırdığımız kalıcı hizmetlerin kararında buradaki meclis üyelerimizin sonsuz desteği olmuştur. Bundan dolayı hepinize ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyorum. Her şeyin bir sonu olduğu gibi seçildiğimiz dönemin de sonuna geldik. Allah’a şükürler olsun ki hiçbir arkadaşımızın hiçbir şaibeye, hiçbir dedikoduya mahal vermeden bu dönemleri tamamlamış olmanın gururunu hep beraber yaşıyoruz” dedi. Hacıoğlu, yeni dönemde seçilecek meclis üyelerine başarılar diledikten sonra sözü Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya bıraktı.

İZ BIRAKIRSANIZ, UNUTULMAZSINIZ

Belediye Başkanı Göksu, belediyenin yeni hizmet binasında mevcut meclis üyeleriyle birlikte son toplantıyı yaptıklarını belirterek, “İnsanın hayatı su gibidir. Su nasıl ki bir geçtiği yerden bir daha geçmezse, hayat da bir geçtiği yerden bir yerden bir daha geçmez. Eğer o bir geçtiği yeri iyi değerlendirdiyseniz, o geçtiğiniz yere aynı su gibi iz bırakırsınız. Yani su hem akarken iz bırakır. Hem de geride bıraktığı kumu ile iz bırakır. İnsanın hayatı da böyledir. Geçtiğiniz yerde iz bırakırsanız, unutulmazsınız. Ben inanıyorum bu dönem, Esenler Belediyesi’nde meclis üyeliği yapan arkadaşlarımız unutulmayacaklar. Ben hiçbir siyasi parti gözetmeksizin bütün meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ESENLER’E DEVASA YATIRIMLAR YAPTIK

Esenler’de 2009 yılının Nisan ayında yaptıkları meclis toplantısını hatırlatarak konuşmasına devam eden Göksu, “O gün söylediklerimiz okuduklarımızdı. Bugün söylediklerimiz ise yaptıklarımız. Gerçekten bugün Esenler’de biz, Esenler’in 5 yılına hizmet eden insanlar olarak geriye dönüp baktığımızda Esenler’e devasa yatırımlar yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Göksu, son 5 yıl içinde Esenler’in birincil derecedeki sorunlarını bitirdiklerini anlatarak, kentsel dönüşüm de çok ciddi mesafeler kat edildiğini ve edilmeye devam edileceğini belirtti. Yeni dönemde yapacağı çalışmalar hakkında da bilgi veren Göksu, en çok netice almak istediklerini konunun, askeri bölgenin Esenler’e tahsisi olduğunu söyledi.

Göksu, yeni dönemde otopark ve spor altyapısı sorunlarını çözeceklerini kaydederek, Engelliler Kampüsünü Esenler’e kazandıracaklarını ve Esenler’i İsanbul’a yakşan bir ilçe haline getireceklerini söyledi.

Göksu’nun konuşmasının ardından toplantı, meclis üyelerinin 4. Seçim Yılı 6.Dönem 2014 Senesi Mart ayına ilişkin gündem maddelerini görüşüp karara bağlamasının ardından sona erdi.

Diğer Haberler