Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Mart 2015

ABONE OL

Şölene Hazır Olun

Esenler Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da, Esenler Trabzonlular Derneği ile birlikte “Karalahana Sarması, Mısır Ekmeği ve Horon Şöleni” düzenliyor.

Esenler Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da, Esenler Trabzonlular Derneği ile birlikte “Karalahana Sarması, Mısır Ekmeği ve Horon Şöleni” düzenliyor.

Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97’nci yıldönümü çerçevesinde Esenler’de yapılacak şölende,Esenler halkı horonlarla coşacak, dev yemek kazanlarında pişirilecek 10 ton karalâhana ile özel fırınlarda hazırlanan 2 ton mısır ekmeğinin tadına bakacak.12 ÇEŞİT KARALAHANA 14 ÇEŞİT MISIR EKMEĞİ

Karadeniz kültürünün yaşatılmasına katkı sunmak amacıyla gerçekleştirilecek Kurtuluş Şöleni etkinlikleri kapsamında Karalahana’nın Hamsili, Rum usulü, Goliya ve çorbası olmak üzere 12, Mısır Ekmeği’nin ise Hamsili, Tava, Fırın, Hoşmer ve Kuymağı olmak üzere14 çeşidi meydanda sergilenecek bunların tarifleri, Kurtuluş Usta tarafından davetlilere verilecek.

HORONLA COŞACAKLAR

Esenler Dörtyol Meydanı’nda 29 Mart Pazar günü saat 12.00’de başlayacak şölende; Kemençe ve tulum eşliğinde horonlar çekilecek, Sinan Yılmaz, Turan Topçuoğlu ve Murat Şov gibi sanatçılar sahne alacak. Yöresel sanatçıların da müzik ziyafeti sunacağı şölende, Anemo Horon ekibi de gösteriler yapacak.

HERKES DÖRTYOL’DA

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu başta olmak üzere Esenler Trabzonlular Derneği Başkanı Zeki Yılmaz ile birlikte spor, sanat, siyaset, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasından çok sayıda davetlinin katılacağı şölenle Esenler Dörtyol Meydanı yine coşkulu günlerinden birini yaşayacak.

Diğer Haberler