Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Ocak 2013

ABONE OL

Sokak Sokak Kar Temizliği

Yoğun kar yağışıyla sebebiyle vatandaşların mağdur olmaması için 24 saat tuzlama çalışmalarına devam eden Esenler Belediyesi ekipleri, şimdi de meydan, cadde ve sokaklarda kar temizliğine başladı.

Yoğun kar yağışıyla sebebiyle vatandaşların mağdur olmaması için 24 saat tuzlama çalışmalarına devam eden Esenler Belediyesi ekipleri, şimdi de meydan, cadde ve sokaklarda kar temizliğine başladı.

Olumsuz hava şartlarıyla mücadele etmek için bütün imkânlarını seferber eden Esenler Belediyesi, vatandaşların sıkıntı çekmemesi için gece gündüz demeden don ve buzlanma tehlikesine karşı kentin her noktasında sık sık tuzlama ve kar temizleme çalışmaları yapıyor. Çevre, Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili müdürlüklerden oluşturulan ve 260 kişiden oluşan karla mücadele ekipleri,  kar sebebiyle vatandaşların mağdur olmaması için 2 gündür 24 saat mesainin ardından, kar yağışının durması ile birlikte kar temizlik çalışmalarına başladı.

Karla mücadele ekipleri, sabahın erken saatlerinden itibaren, gerek taşıt, gerekse yaya trafiği açısından ilçenin en işlek caddesi olan Atışalanı Caddesi’nden başlayarak Esenler’deki tüm ana arter, cadde ve sokakları tek tek süpürdüler, tuzlanması gereken yerleri tuzladılar. Çalışmalarla ilgili bilgi veren Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, karla mücadele için yaptıkları çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirterek, “Olumsuz hava şartları münasebetiyle vatandaşlarımızın mağdur olmaması ve ulaşım açısından da sıkıntı çekilmemesi için yoğun bir mesai sarf ettik. Bu çalışmalarımızın sonucu ilçemizde ciddi bir sıkıntı yaşamadık. Şimdi de özellikle yaya trafiği için kaldırımları ve ara sokakları süpürüyoruz. Zemindeki kar etkisini kaybedene kadar çalışmalarımız sürecek” dedi. İlçede çöp sıkıntısının da yaşanmadığını kaydeden Göksu, çöp toplama çalışmalarının Perşembe gününden itibaren rutin şekilde toplanmaya devam edileceğini kaydetti.

Diğer Haberler