Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Aralık 2018

ABONE OL

Sokak Basketbolu’nda Final Heyecanı

3x3 Sokak Basketbolu Turnuvası'nda final heyecanı, Esenler Spor Kompleksi'nde yaşanacak. Şampiyonlar ödüllerini Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun elinden alacak.

3×3 Sokak Basketbolu Turnuvası’nda final heyecanı, Esenler Spor Kompleksi’nde yaşanacak. Şampiyonlar ödüllerini Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun elinden alacak.

Esenler Belediyesi’nin, “Esenler’deBasketbol,Spor Yap Bol Bol” sloganıyla gerçekleştirdiği, 3×3 Sokak Basketbolu Turnuvası’ndafinal müsabakalarına gelindi.Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı’nın katkılarıyla gerçekleşen turnuva, 20 Ekim Cumartesi günü oynanan müsabakalarla başladı. Turnuva, “Veteran Erkekler”, “Genç Erkekler”, “Bayanlar” kategorilerinde 113 takım, 224 resmi müsabaka, 100’ün üzerinde hazırlık maçı ve 452 sporcunun katılımı ile tamamlandı.

FİNALDE MÜCADELELERİ BELLİ OLDU

Birbirinden çekişmeli ve heyecan dolu müsabakalara sahne olan turnuvada final heyecanı yaşanıyor. Genç Erkekler, Veteran Erkekler ve Bayanlar kategorilerinde finale çıkmaya hak kazanan takımlar belli oldu. Genç Erkekler’de; Amiral, Yaşam Spor, A.F.B ve Devran Koleji, Veteran Erkekler’de; Milli Birlik, Miha, Bölge ve T.E.F, Bayanlar’da ise A.G.N, Forza ATL, Uyumsuzlar ve Oruç Reis takımları finale adını yazdırdı. Final karşılaşmaları, 23 Aralık Pazar günü, saat 11.45-16.30 saatleri arasında Esenler Spor Kompleksi’nde gerçekleşecek.

ÖDÜLLER BAŞKAN GÖKSU’DAN

“Veteran Erkekler”, “Genç Erkekler”, “Bayanlar” kategorilerinde 12 takım mücadele edecek. Turnuvada üç kategoriden dereceye giren takımlar çeşitli ödüller kazanacak. Her kategoriden şampiyon takım 6 bin TL, ikinci takım 4 bin TL, üçüncüler 3 bin TL, dördüncü takımlar ise bin TL tutarında spor mağazası hediye çeki ve basketbol topu gibi çeşitli hediyeler kazanacak. Turnuvada başarılı olan takımlara kupa ve madalyalarını Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu verecek.

Diğer Haberler