Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Şubat 2012

ABONE OL

Soğuk Havada Sıcak Çorba İkramı

Karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdüren Esenler Belediyesi, olumsuz hava şartlarının etkisini göstermeye devam ettiği şu günlerde Çorba Çeşmesi ile vatandaşların içini ısıtıyor. Günde ortalama 1000 kişiye sıcak çorba ikram eden Esenler Belediyesi, hiç kimsenin aç ve açıkta kalmaması için var gücüyle çalışıyor.

Karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdüren Esenler Belediyesi,  olumsuz hava şartlarının etkisini göstermeye devam ettiği şu günlerde Çorba Çeşmesi ile vatandaşların içini ısıtıyor.  Günde ortalama 1000 kişiye sıcak çorba ikram eden Esenler Belediyesi, hiç kimsenin aç ve açıkta kalmaması için var gücüyle çalışıyor. 

Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Çorba Çeşmesi, soğuk kış günlerinde vatandaşların imdadına koşuyor. Esenler Metro çıkışı önünde kurulan ve sabah erken saatlerde işe giden vatandaşlar düşünülerek hazırlanan Esenler Çorba Çeşmesi, her gün yüzlerce kişiye hizmet veriyor.  Her sabah günde yaklaşık 1000 kişi  Çorba Çeşmesi’ne uğrayarak sımsıcak çorbalarını yudumladıktan sonra keyifli bir şekilde iş yerlerine  gidiyor.  Esenler’deki yemek firmalarının sponsorluğunda hazırlanan çorbalar, özel olarak hazırlanan çeşmelerden bardaklara akarak vatandaşlara ikram ediliyor. Sabah 06.00’dan itibaren 1000 kişiye çorba servisinin yapıldığı Çorba Çeşmesi’nin 3 musluğundan birden akan mercimek, domates, yayla ve tarhana gibi birbirinden leziz çorbalar, soğuk kış günlerinde vatandaşlara adeta şifa gibi geliyor.

Esenler çorbasını paylaşıyorÇorba Çeşmesi’nin kış aylarında çok önemli bir fonksiyonu olduğunu belirten Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu,  “Bu şehir kendi imkânını bu şehirle paylaşıyor.  Bu soğuk günde vatandaşlarımıza çorba ikram ederek o sıcak havayı teneffüs ettirmek ve bu sıcaklığı yaşatmış olmaktan mutluyuz” dedi.

Osmanlı mimarisine uygun inşa edilen Çorba Çeşmeden akan çorbaların ilk dakikadan son dakikaya kadar sıcak durduğunu söyleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler’de kazanan Esenler halkıyla paylaştığını söyledi. Çeşmenin paylaşma kültürümüzü yansıttığımızı ifade eden Göksu, “Esenler, kendi kazancını bereketlendiriyor” dedi. Çeşmeden akan çorbanın Esenler’deki yemek firmaları tarafından karşılandığına dikkat çeken Göksu, çorba maliyetinde Esenler Belediyesi’nin hiçbir bir katkısı olmadığını vurguladı.Göksu,  Esenler’deki yeni düzenlemelerle beraber çorba çeşmelerinin sayısını arttıracaklarını söyledi.

Vatandaşlar sıcak çorba kuyruğunda

Doyurucu ve besleyici özellikleriyle bilinen birbirinden lezzetli çorbalar, vatandaşların tarafından da yoğun bir ilgi görüyor. Her sabah Çorba Çeşmesinin önünde uzun kuyruklar vatandaşlar, sıcacık çorba içmenin zevkiyle işlerine gidiyor. Soğuk havalarda içlerini ısıtan çorba ikramından oldukça memnun kaldıklarını ifade eden vatandaşlar, uygulamayı başlatan Belediye Başkanı Göksu’ya da teşekkür ediyor.

Diğer Haberler