Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Kasım 2011

ABONE OL

Siyasiler Kademe’de birleşti

Siyasi partilerin kadın kolları temsilcileri, KADEME projesi için bir araya gelerek örnek bir dayanışma örneği gösterdi. Proje hakkında fikir alışverişinde bulunan kadınlar, projenin Esenler’deki kadınlara duyurulması konusunda uzlaştı.

Kadın kollarından örnek dayanışma

Siyasi partilerin kadın kolları temsilcileri, KADEME projesi için bir araya gelerek örnek bir dayanışma örneği gösterdi. Proje hakkında fikir alışverişinde bulunan kadınlar, projenin Esenler’deki kadınlara duyurulması konusunda uzlaştı. 

Esenler’de faaliyet gösteren siyasi partilerin kadın kolları temsilcileri,  kadınların ekonomik ve toplumsal hayata katılımının arttırılması için işveren ve çalışan kadının güvenliğini esas alan mesleki eğitim modeli ve istihdamı çerçevesinde Esenler Belediyesi tarafından hayata geçirilen KADEME (Kadını Destekleme ve Mesleki Eğitim Merkezi) projesini mercek altına aldı. Ramazan Bingöl Et Lokantası’nda gerçekleşen toplantıya; Esenler Belediyesi KADEME Projesi Danışmanı Sare Aydın, Habertürk Gazetesi Köşe Yazarı Nihal Bengisu Karaca, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Özlem Topal, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Rumeysa Semiz ve AK Parti, Saadet Partisi,  HAS Parti ve MHP Kadın Kollarının temsilcileri katıldı. Toplantıda KADEME projesi hakkında davetlilere bilgi veren Proje Danışmanı Sare Aydın, Esenler Belediyesi tarafından başlatılan ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen KADEME projesi ile iş hayatına atılmak isteyen vasıfsız kadınlara yardımcı kadın, çocuk bakımı ve yaşlı/hasta refakati alanında mesleki eğitimler vererek, onların çalışma yaşamına nitelikli bir iş gücü olarak katılmalarını sağlayacaklarını ve istihdam edileceklerini belirtti.

KADEME ile sosyal hayatta dışlanan kadınlarını iş hayatına katılması ve kendi geleceklerini oluşturmasını sağlayan fırsatlara ulaşmalarını hedeflediklerini anlatan Aydın,  işverenin güvenilir eleman ihtiyacının da karşılanacağını söyledi. Kademe projesi kapsamında çok kısa bir süre içinde saha çalışmalarına başlayacaklarını kaydeden Aydın, Esenler’deki kadınların profilini tek tek çıkaracaklarını ve kadınların eğitimi, mesleki, medeni durumu ve soyo- ekonomik yaşamına kadar A’dan Z’ye bütün her şeyi tespit edeceklerini vurguladı. Saha çalışmasının ardından eğitim safhasına geçileceğini ifade eden Aydın, bu aşamada siyasi partilerin kadın kolları temsilcilerine çok önemli görevler düştüğüne dikkat çekerek, “Esenler’in kadınları bu projeye sahip çıkmalı. Esenler’e şekil verecek olanlar kadınlar olacak. Bu anlamda projenin kadınlara duyurulması anlamında sizlerden katkı bekliyoruz.” dedi.

Kadınların fikir alışverişi

Toplantıda söz alan AK Parti İl Başkan Yardımcısı Özlem Topal da KADEME projesi ile yardımcı kadın, çocuk bakımı ve yaşlı/hasta refakati alanında eğitim alacak kadınlar sayesinde bu iş kollarının meslek haline dönüşeceğini ve yeni istihdam alanlarını sağlayacağını vurguladı. KADEME projesinin nasıl geliştirilebileceği yönünde fikir alışverişinde de bulunan siyasi partilerin kadın kolları temsilcilerinden HAS Parti Esenler Kadın Kolları Temsilcisi Sultan Aydemir de projeye dâhil olacak olan kadınlara psikolojik destek sağlanması fikrini önerdi. Öneriye olumlu bakan diğer siyasi parti temsilcileri aralarında istişare ederek, söz konusu öneriyi değerlendireceklerini belirtti. 

Diğer Haberler