Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 30 Nisan 2021

ABONE OL

SİVİL TOPLUM EKRANI’NDA KAYSERİ AKŞAMI

Sivil Toplum Ekranı’nda izleyiciyle buluşan ‘Memleketimde Ramazan’ programının konukları, Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç oldu.

Mehmet Kaya’nın sunumuyla ekranlara gelen ‘Memleketimde Ramazan’ programının Kayseri bölümü, izleyiciyle buluştu.  Kayseri’nin gelenek ve görenekleri, Ramazan kültürü ve yemeklerinin konuşulduğu programa, Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç çevrim içi olarak katıldı.

 

ESKİ RAMAZANLARIN KIYMETİNİ ANLADIK

 

Yüz yüze görüşmelerin yapılamadığı şu günlerde hemşerileriyle çevrim içi olarak görüştüğünü belirten Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, “Ramazan dediğimizde yardımlaşma, sohbetler, iftarlar, sahurlar, birlikte kılınan teravih namazları aklımıza geliyor. Bu Ramazan iftarları birlikte yapamadık. Siyasetçiler, iftarları pek evde yapamaz ama bu Ramazan, salgın dolayısıyla bunu yapabildik. Bizim açımızdan alışılmadık bir durum söz konusu oldu. İnşallah salgından en kısa sürede kurtulur ve eskisi gibi iftarlarımızı hep birlikte yaparız. Eski Ramazanlarımızı hem çok özledik hem kıymetini bildik” ifadelerini kullandı.

 

VATANDAŞLARIMIZ DAYANIŞMA İÇİNDE

 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise Covid-19 sürecinde tedbirlere uymanın önemine dikkat çekerek “Kurallara uymadığımız zaman tablonun ne kadar ağır seyrettiğini hep birlikte görmekteyiz. Tedbirlere uymaya devam etmeliyiz” diyerek, “Ramazan dayanışma demektir, kaynaşma demektir, hoşgörü demektir, kucaklama demektir. Fakat oruç tutmak sadece yememek içmemek değildir. Manen de orucu tutmak için hassasiyet göstermek gerekir” şeklinde konuştu.

 

KAYSERİ’Yİ DÜNYAYA TANITACAĞIZ

 

Kayseri’nin Ramazan ayı boyunca dayanışma içinde olduğunu belirten Büyükkılıç, “Kayseri’de ihtiyaç sahiplerimizin ellerinden tutuyoruz. 16 belediyemiz el ele gönül gönüle vermek suretiyle Ramazan’ın ruhuna uygun olarak yardımlaşıyor ve vatandaşlarımızın yanında olmaya gayret ediyor” ifadelerini kullandı. Kayseri’nin dünya çapında tanınması için çaba sarf ettiklerini de belirten Büyükkılıç, “Ekonomi ve ticaretin merkezi konumunda olan şehrimizin tanıtılması için çalışıyoruz. Kayak merkezimiz adından dünya çapında söz ettiriyor. Millet bahçesini de önümüzdeki yılın sonunda Kayseri’ye kazandıracağız. Ulaşımda, kentsel dönüşümde tüm ilçelerimizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Diğer Haberler