Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Haziran 2011

ABONE OL

Şimdi sporun okulundalar

Eğitim- öğretim yılının sona ermesiyle tatil sevincini yaşayan Esenlerli öğrenciler, Yaz Spor Okulu’na merhaba dedi. Bu yıl engelli çocuklara da hizmet veren Yaz Spor Okulu’nda 12 ayrı branşta, 07-14 yaş arası toplam 2 bin 500 çocuk eğitim görecek.

Eğitim- öğretim yılının sona ermesiyle tatil sevincini yaşayan Esenlerli öğrenciler, Yaz Spor Okulu’na merhaba dedi. Bu yıl engelli çocuklara da hizmet veren Yaz Spor Okulu’nda 12 ayrı branşta, 07-14 yaş arası toplam 2 bin 500 çocuk eğitim görecek. 

Esenler Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen bir törenle hizmet vermeye başlayan Esenler Belediyesi Yaz Spor Okulu’nun açılışına Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, AK Parti Milletvekili Osman Aşkın Bak ve Esenler Belediye Başkan Yardımcıları ile çok sayıda öğrenci katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda; Esenler Belediyesi Yaz Spor Okulu’na katılan öğrenciler, kürsüye çıkarak duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Bu yıl ilk defa Esenler Belediyesi’nin düzenlediği Yaz Spor Okulu’na katıldığını söyleyen 9 yaşındaki Tarık Hamzaoğlu, basketbol dalında eğitim alacağını belirtti. Büyüyünce başarılı bir basketbolcu olmak istediğini anlatan Hamzaoğlu, “Çok mutluyum. Böyle güzel bir spor okulunu yaptırdığı için Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Hamzaoğlu’nun ardından Yeşim Seval Alkım mikrofonu eline aldı. Alkım, voleybol dalında eğitim alacağını belirterek, “Bizleri sokaklardan kurtarıp, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için ücretsiz olarak yaz spor okulu imkânı sunan Belediye Başkanıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrencilerden Göksu’ya teşekkür

Törende konuşan İstanbul 2011 Minikler Güreş Şampiyonası’nda 73 kiloda birinci olan Esenlerli İsmail Abdullah Ayan, güreşe yaz spor okulunda başladığını belirterek, İstanbul’da şampiyon olduğunu hatırlattı ve, “Ben eminim ki, aramızdan daha başka şampiyonlar da çıkacak” derken tekerlekli sandalyeye bağlı 14 yaşındaki engelli öğrenci Eftal Altunbaran ise; “Belediye Başkanımız, bizlerin de spor yapmasına vesile oldu ve engellilerin hayata kazandırılması için çok güzel bir adım attı. Kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

 Çocuklarımıza örnek olacaklar

Öğrencilerin ardından konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, yaz spor okulunun 2 yıl önce 700 öğrenci ile hizmet verdiğini hatırlatarak bu yıl toplam 2 bin 500 öğrenciye ulaştıklarını söyledi. Yoğun geçen eğitim – öğretim yılının tamamlanmasının ardından öğrencilerin iyi bir tatili hak ettiklerini söyleyen Göksu, “Esenler’de sokaklarda oynamak zorunda kalan, Esenler’in geleceğini inşa edecek olan çocuklarımızın bu yaz spor okulunda hem yaza merhaba desinler, hem de bu güzel organizasyonda yer alsınlar istedik” dedi. 12 ayrı branşta çeşitli spor aktivitelerinin yapılacağı yaz spor okulunda dereceler yapan başarılı çocukların çıkacağını söyleyen Göksu,  “Onlar burada aldıkları dereceleriyle beraber hem Esenler’deki çocuklarımıza örnek olacaklar, hem de kendi geleceklerini inşa etmek ve ailelerinin kendilerine göstermiş olduğu emeğin karşılığını vermiş olacaklar” diye konuştu.

Sporcu Hastanesi yapacağız

İstanbul’un 2012Avrupa Spor Başkenti olması münasebetiyle Esenler’de spor alanında çok sayıda projeye imza atacaklarını kaydeden Göksu,  spor alanında çok ciddi mesafe kat edeceklerini söyledi. Esenler’de spor alanında yapacakları projeleri de anlatan Göksu, Kemer Stadyumu’nun yıkılıp Türkiye’de ilk kez sporcular için hastane ve sporcu eğitim merkezinden oluşan dev bir spor kompleksini kısa bir zaman içinde Esenler’e kazandıracaklarının müjdesini verdi. Göksu, sadece kadınların kullanımı için Davutpaşa Mahallesi’nde Kadın Spor Kompleksi yapacaklarını kaydetti. 

Tematik Akvaryum hediyesi

Çok kısa bir zaman içinde Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Davutpaşa Kampusü içinde spor ve yürüyüş alanları kazandıracaklarını vurgulayan Göksu,  bu spor alanından sadece ailelerin istifade edeceğine dikkat çekti. Göksu, yaz spor okulunda eğitim görecek olan öğrencilere başarılar dileyerek, onlara müjdeli bir haber daha verdi.  Geçtiğimiz günlerde Florya’da Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın katılımıyla açılan dünyanın en büyük tematik akvaryumunu hatırlatan Göksu,  yaz spor okulu öğrencilerini bu akvaryuma götüreceklerini söyledi.

 

Esenler annelerle güler 

Esenler’in spor altyapısını bitireceklerini vurgulayan Göksu,  spor alanında üzerlerine düşen her şeyi yapmanın gayreti içinde olduklarını ifade ederek, “Bugün dünden daha güzelse, yarın bugünden daha güzel olacak” dedi. Konuşması sık sık, “Esenler seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla kesilen Göksu, konuşmasına şöyle devam etti:“Anneler mutlu olmalı. Çünkü anneler mutlu olduğu zaman aileler mutlu oluyor. Anneler mutlu olduğu zaman çocuklar mutlu oluyor. Anneler tebessüm ettiğinde çocuklar, tebessüm ediyor. Anneler tebessüm etmeli ki Esenler tebessüm etsin.”

 

İçinizden şampiyonlar çıkacak

Göksu’nun ardından konuşan AK Partili Milletvekili Osman Aşkın Bak ise; Yaz Spor Okulu öğrencilerine başarılar dileyerek, “Kendimi Dünya Güreş Şampiyonası’nda hissettim bu coşkulu kalabalık karşısında. İnşallah bu kalabalığı 18 Eylül’de yapılacak olan Dünya Güreş Şampiyonası’nda da götürürüz” dedi. Sporun çok önemli bir aktivite olduğunu söyleyen milletvekili Bak, Beşiktaşlı futbolcu Nihat Kahveci’nin Esenler’den yetiştiğini hatırlatarak, “İnşallah sizlerin içinden daha nice Nihatlar ve şampiyonlar çıkacak” dedi. Yapılan konuşmaların ardından tören, Başkan Göksu’nun yaz spor okuluna  katılan öğrencilere spor malzemelerini dağıtmasıyla sona erdi. Göksu, öğrencilerle hatıra fotoğrafları da çektirdi. Futbol, voleybol, basketbol, yüzme, badminton, güreş, karate, tekvando ve masa tenisi gibi spor branşlarında eğitim verecek Esenler Belediyesi Yaz Spor Okulu, 29 Temmuz 2011 tarihine kadar devam edecek.

 

Diğer Haberler