Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Mart 2013

ABONE OL

Âsım’ın Nesli Âkif’i Unutmadı

Milli şair Mehmet Âkif Ersoy, İstiklâl Marşı’nın kabulünün 92. yıldönümünde düzenlenen bir programla Esenler’de anıldı.

Milli şair Mehmet Âkif Ersoy, İstiklâl Marşı’nın kabulünün 92. yıldönümünde düzenlenen bir programla Esenler’de anıldı. Milli şair Mehmet Âkif Ersoy, İstiklâl Marşı’nın kabulünün 92. yıldönümünde düzenlenen bir programla Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde anıldı. Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği anma programına, Esenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah Sert, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat, Esenler Belediye Başkan Danışmanı Abdullah Aksu, Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu ve çok sayıda Esenlerli vatandaş katıldı.

92 YIL ÖNCESİNE YOLCULUKSaygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan anma programında sahne alan şair Serdar Tuncer, Esenler Belediyesi’ne ve katılım gösteren tüm davetlilere teşekkür ettikten sonra milli şairin şiirlerini seslendirdi. “İstiklâl Marşı” başta olmak üzere şairin; “Ey Yolcu”, “Hüsran”, “Ordu’nun Duası” “Zulmü Alkışlayamam” ve “Bülbül” gibi şiirlerini de seslendiren Tuncer, dinleyenlerden büyük alkış aldı.

Programda “Ahmet Yenilmez Sanat Merkezi” tiyatro ekibi de, “Son Dua: İstiklâl Marşı’nın Kabulü” adlı bir oyun sergileyerek, izleyenleri 92 yıl öncesine götürdü. Program, Esenler Belediyesi Başkan Danışmanı Abdullah Aksu’nun Serdar Tuncer’e, Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu’nun da “Son Dua: İstiklâl Marşı’nın Kabulü” adlı oyunun yönetmeni Volkan Tosun’a plaket takdim etmesiyle sona erdi.

Diğer Haberler