Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Ekim 2018

ABONE OL

Şeyh Edebali Kültür Sezonu Başlıyor

Esenlerliler, "Şeyh Edebali Kültür Sanat Sezonu"yla, kültür ve sanat dolu yepyeni bir yıl geçirecek.

Esenlerliler, “Şeyh Edebali Kültür Sanat Sezonu”yla, kültür ve sanat dolu yepyeni bir yıl geçirecek.

Esenler’deki kültürel faaliyetleri vatandaşlarla buluşturan Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, 2018-2019 yılı “Şeyh Edebali Kültür Sanat Sezonu”na özel birbirinden farklı etkinlilerle hem Esenlerlileri hem de İstanbulluları kültür ve sanatla buluşturacak.

Esenler Belediyesi’nin sinemadan tiyatroya, konserden sergiye, seminerlerden panellere kadar çok sayıda etkinlik gerçekleştireceği yeni sezonda, Şeyh Edebali’nin hayatı, değerleri ve öğütleri de ele alınacak.

OSMANLI’NIN FİKİR BABASI: ŞEYH EDEBALİ

Esenler Belediyesi, kültür sanat sezonlarına tarihin önemli fikir ve ilim adamlarının isimlerini vererek hem bu kişilerin eserlerinin ve fikirlerinin günümüzde de yaşatılmasına vesile oluyor hem de yapılan etkinliklerle bu değerli isimleri günümüze tanıtma görevini üstleniyor. 2016 yılından itibaren sürdürülen bu çalışmayla şimdiye kadar Yusuf Has Hacip ve Nizamülmülk’ün isimleri kültür sanat sezonlarına isim olarak verildi. Sezonda, bu değerli şahsiyetlere özel olarak hazırlanan tanıtıcı ve değerlerinin anlaşılmasına, öğretilerinin daha geniş kitlelere ulaşmasına yönelik programlar düzenlendi. Bu yıl ise, Osmanlı Devleti’nin kuruluşunun 1720. yılı vesilesiyle 2018-2019 Kültür Sanat Sezonu, Osmanlı Devleti’nin manevi mimarlarından, Osmanlı Devleti’nin fikir babası “Şeyh Edebali”ye adandı.

Diğer Haberler